Radio Białystok | Wiadomości | Niektórzy mieszkańcy Dojlid Górnych być może będą musieli dodatkowo płacić za wzrost wartości ich działek

Niektórzy mieszkańcy Dojlid Górnych być może będą musieli dodatkowo płacić za wzrost wartości ich działek

autor: Edyta Wołosik

15.05.2021, 18:00, akt. 18:12

Na razie nie wiadomo, jakie to będą kwoty, ale wszystko wskazuje na to, że niektórzy mieszkańcy białostockich Dojlid Górnych będą musieli wnieść opłatę adiacencką, mimo że z tym się nie zgadzają.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Niektórzy mieszkańcy Dojlid Górnych być może będą musieli dodatkowo płacić za wzrost wartości ich działek - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W związku z pojawiającymi się wątpliwościami sprawą zajęli się radni z Komisji Infrastruktury Komunalnej. Jednak wyjaśnienia urzędników ich przekonały.

Wniesienia opłaty adiacenckiej urzędnicy mogą żądać za nieruchomości, których wartość wzrosła np. w związku z budową, czy modernizacją drogi. Tak może być w przypadku mieszkańców ulic: Browarowej, Krynicznej i Bajecznej. Jak mówi dyrektor Departamentu Skarbu Hanna Stankiewicz: "wszczętych zostało 138 postępować, jesteśmy na etapie wyłaniania rzeczoznawcy, który określi czy nastąpił wzrost wartości nieruchomości". 

Mieszkańców to zaskoczyło i oburzyło, bo urzędnicy wszczęli postępowanie niemal w ostatniej chwili przed upływem terminu. Jednak wyjaśnienia urzędników przekonały radnych z Komisji Infrastruktury Komunalnej, bo z dokumentów wynika, że urzędnicy wszczęli postępowanie w ustawowym terminie. 

W Białymstoku wysokość opłaty adiacenkiej to 50 procent różnicy między wartością, jaką nieruchomość miała przed wybudowaniem, czy modernizacją np. drogi, a wartością, jaką nieruchomość ma po zakończeniu inwestycji.

Na razie nie wiadomo, jakie w przypadku mieszkańców ulic: Browarowej, Krynicznej i Bajecznej będą to kwoty, ale np. w przypadku ulicy Leśna Polana średnio mieszkańcy musieli zapłacić po 2,5 tysiąca złotych.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Otwarte są ogródki gastronomiczne - restauracje odwiedza wielu białostoczan [zdjęcia]

15.05.2021, 14:12

To kolejny etap luzowania obostrzeń epidemicznych. Od soboty (15.05) otwarte są ogródki gastronomiczne. Do lokali w centrum Białegostoku przychodzi wielu mieszkańców, którzy nie mogli się już doczekać spotkań poza domem.


Nie trzeba już nosić maseczek na świeżym powietrzu

15.05.2021, 07:35

Od soboty (15.05) nie trzeba nosić maseczek na zewnątrz, czyli m.in. na drogach i placach, promenadach, bulwarach. Zachować jednak należy bezpieczny dystans od drugiej osoby - co najmniej 1,5 m.


Noc Muzeów - atrakcje w Podlaskiem [zdjęcia]

14.05.2021, 11:12

Koncert Kurpi Zielonych pod gwiazdami, nocne zwiedzanie biblioteki, oglądanie obrazów w oknie Ratusza, gry terenowe w Skansenie, warsztaty dla najmłodszych w Galerii Arsenał czy spoglądanie na miasto z dachu Opery Podlaskiej. Wszystko to było do zobaczenia w sobotę (15.05) wieczorem, najczęściej od 18:00 do północy. Po raz kolejny odbyła się Międzynarodowa Noc Muzeów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok