Radio Białystok | Wiadomości | Przedsiębiorcy z Podlaskiego Klubu Biznesu apelują o rozbudowę DK8

Przedsiębiorcy z Podlaskiego Klubu Biznesu apelują o rozbudowę DK8

autor: Adam Janczewski

16.05.2021, 07:25, akt. 10:49

Uważają, że to trasa ważna dla rozwoju regionu. Przedsiębiorcy z Podlaskiego Klubu Biznesu apelują o rozbudowę drogi krajowej nr 8 na odcinku z Białegostoku do Suwałk przez Augustów. Swoje stanowisko przedstawili w piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego.

Fotolia.com
Fotolia.com

- Niezbędne jest połączenie drogowe w kategorii drogi szybkiego ruchu 2+2 na trasie Białystok-Augustów-Suwałki, ponieważ zarówno Augustów jak i Suwałki są bardzo ważnymi ośrodkami i kulturalnymi i gospodarczymi dla województwa - mówi prezes Podlaskiego Klubu Biznesu Wojciech Strzałkowski.Wojciech Strzałkowski liczy na to, że rządzący przychylą się do wniosku podlaskich przedsiębiorców.


- Dostaliśmy odpowiedź z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, że pismo Podlaskiego Klubu Biznesu zostało skierowane już do rozpatrzenia przez Ministerstwo Infrastruktury. Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie. Wiem również, że posłowie ziemi podlaskiej różnych opcji są również za tym, ażeby to połączenie drogowe Białystok-Augustów-Suwałki zostało zbudowane - dodaje Wojciech Strzałkowski.


Wojciech Strzałkowski należy też do Polskiego Towarzystwa Gospodarczego. Przedsiębiorca zapowiada, że także ta ogólnopolska organizacja będzie interweniować w sprawie drogi krajowej nr 8 z Białegostoku do Suwałk.

| red: mag, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Petycja w sprawie drogi ekspresowej między Suwałkami a Białymstokiem trafiła do władz GDDKiA w Warszawie

20.04.2021, 08:12

Przekazali ją młodzi suwalczanie, którzy pod apelem w tej sprawie zebrali kilka tysięcy podpisów.


Na początku przyszłego roku wybór optymalnego wariantu łącznika S8 i S19 w Podlaskiem

13.04.2021, 15:29

Wiosną 2022 r., po zakończeniu wszystkich prac dla czterech analizowanych wariantów, ma nastąpić wybór najbardziej optymalnego przebiegu drogi, która ma połączyć drogi S8 i S19 w Podlaskiem - poinformował we wtorek (13.04) rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku Rafał Malinowski.


Samorządowcy za wariantem drogi S16 przez Augustów

3.02.2021, 16:58

Samorządowcy i przedsiębiorcy z Suwalszczyzny podpisali stanowisko popierające przebieg drogi S16 przez Augustów a nie Ełk. Droga ma być łącznikiem pomiędzy budowanymi drogami Via Carpatia i Via Baltica.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok