Radio Białystok | Wiadomości | Wakacyjne propozycje kulturalne na czwartek

Wakacyjne propozycje kulturalne na czwartek

22.07.2021, 10:12, akt. 13:27

Podlaska Oktawa Kultur, Festiwal "Między Wierszami" i Augustowski Blues Maraton - to tylko niektóre z kulturalnych propozycji w naszym regionie na wakacyjny czwartek (22.07).

Podlaska Oktawa Kultur 2019 - parada zespołów, fot. Monika Kalicka
Podlaska Oktawa Kultur 2019 - parada zespołów, fot. Monika Kalicka

Święto Muzyki, Sztuki i Folkloru rozpoczyna się w czwartek (22.07) w Białymstoku - to Podlaska Oktawa Kultur organizowana przez Podlaski Instytut Kultury.

Dziś taneczna rozgrzewka - od 18:00 na Streat Food Młynowa rozpoczną się warsztaty tańca i Potańcówka, na której zagrają: Kapela Kanka Franka, Kapela Miód Na Serce, Kapela Batareja, Zawierucha.

A w piątek, na scenie przed białostockim ratuszem wystąpią: Dobryna, Sztetl, Zespół folklorystyczny "Pogranicze", Bordó Sárkány (Węgry) i Adam Strug.


Trwa Festiwal "Między Wierszami" w Supraślu. Dziś o 15:00 w Liceum Sztuk Plastycznych (w Pałacu Buchholtzów) - otwarcie wystawy "Pomiędzy słowem a obrazem". To będzie podsumowanie warsztatów pod kierunkiem Marty Muszyńskiej – Józefowicz.

O 19:00 w supraskim Domu Ludowym KINO i "Frankofonia" w reż. Aleksandra Sokurova. W piątek (23.07) o 15:00 w bibliotece supraskiej można będzie posłuchać "Boga Niżyńskiego". To słuchowisko zrealizowane w Polskim Radiu Białystok. O 21:00 - w piątek premierowa "Nie-boska komedia" w reżyserii Piotra Tomaszuka - pokaz na platformie VOD teatru.

W sobotę (24.07) w południe happening uliczny "Ulica Poetów. Ks.Twardowski". A o 15:00 w Domu Ludowym koncert "Pamiętam ciche, jasne, złote dnie..." Pieśni polskie do poezji Kazimierza Przerwy-Tetmajera zaśpiewa Małgorzata Trojanowska.

Wieczorem o 21:00 Teatr Wierszalin pokaże spektakl "Wierszalin. Reportaż o końcu świata".


Augustów rozkołysze muzyka bluesowa. Rozpoczyna się VIII Augustowski Blues Maraton. Koncerty odbywać się będą na kameralnej scenie Kaktusika i w amfiteatrze. A na zakończenie, popłyniemy razem w bluesowy rejs po augustowskich wodach.

Na otwarciu festiwalu w Kaktusiku zagrają Pinch of Blue - nowy bluesowy skład z Augustowa, Robert Cichy z zespołem oraz duet Sosnowski & Cichy Moves like Jagger w programie "Rolling Stones Party Time".

Kolejny dzień w Kaktusiku to bluesowe rytmy od kapeli Bracia i Siostry oraz Tribute to Lynyrd Skynyrd, czyli koncert "Free Bird" dedykowany ś.p. Grzegorzowi Muchow.

W Amfiteatrze wysłuchamy koncertu "ABBA Forever", który zagrają Gałach & Friends - to będzie wielkie muzyczne wydarzenie, dzięki któremu odkryjemy na nowo piosenki ABBY i inne przeboje lat 70. nie tylko w bluesowych aranżacjach!

W muzyczny bluesowy rejs po augustowskich jeziorach zabiorą nas m.in. Bartek Sosnowski, Jan Gałach, Jacek Jaguś i Paweł Mikosz, co oznacza, że zakończymy kilkudniowe święto muzyki bluesowym jam session w mistrzowskim składzie. Takiego wydarzenia nie można przegapić!

Koncerty w Kaktusiku - wstęp bezpłatny, na koncert w amfiteatrze - obowiązują bezpłatne wejściówki, rejs koncertowy jest biletowany.


To już ostatnia prosta w walce o zdrowie małego Mikołaja Karelusa. Dwuletni chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Od kilku miesięcy trwa zbiórka na jego leczenie, do pełnej kwoty - 9 mln zł na eksperymentalną terapię genową, brakuje już tylko 419 tysięcy złotych. Mikuś ma mało czasu, bo to czy będzie mógł rozpocząć leczenie zależy od limitu jego wagi.

Dziś każdy, kto chce pomóc w zbiórce, może wybrać się na charytatywny koncert w ogródku białostockiego pubu Bestrada. Od 16:30 zaplanowano animacje dla najmłodszych. Rodzice Mikołaja wraz z wolontariuszami przygotowali też kiermasz książek. W planach jest również licytacja zabawek oraz koncerty podlaskich zespołów. Na scenie pojawią się: The Boars, The Dziemians i Mniej więcej. W czasie występów organizatorzy zapewnią opiekę dla najmłodszych.

Jeśli ktoś nie może przyjść na koncert, a chciałby pomóc Mikołajowi to może wpłacić pieniądze poprzez stronę siepomaga.pl/mikolaj-sma.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Łapach działa już nowy Dom Kultury

21.07.2021, 07:25

Jest tam sala widowiskowa na prawie 300 osób, a także kilkanaście pracowni do prowadzenia warsztatów. W Łapach oddano do użytku nowy Dom Kultury.


Akcja Lato w Białostockim Ośrodku Kultury

19.07.2021, 09:07

To propozycja dla wszystkich, którzy przynajmniej część wakacji spędzają w mieście. Białostocki Ośrodek Kultury z myślą o dzieciach organizuje Akcję Lato.


Podlaska Oktawa Kultur w nowej formie

22.07.2021, 07:58

To jedna z największych imprez folkowych w naszym regionie. W czwartek (22.07) rozpocznie się w Białymstoku Podlaska Oktawa Kultur.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Africa Studio, Fotolia.com
REGION
27.07.2021, 13:14, akt. 13:28

(Nie) Trzeźwy poranek w regionie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok