Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 50 pomysłów wpłynęło od mieszkańców Łomży na inwestycje w mieście za pieniądze z programu Polski Ład

Ponad 50 pomysłów wpłynęło od mieszkańców Łomży na inwestycje w mieście za pieniądze z programu Polski Ład

autor: Adam Dąbrowski

7.08.2021, 12:54, akt. 13:05

Pięćdziesiąt pięć pomysłów na przyszłe inwestycje w mieście złożyli mieszkańcy Łomży. Do zgłaszania własnych propozycji zaprosił ich prezydent miasta. Chodzi o zadania, na które samorząd mógłby uzyskać dofinansowanie m.in. z programu Polski Ład.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

Chodzi o zadania, na które samorząd mógłby uzyskać dofinansowanie m.in. z programu Polski Ład. I chociaż termin był bardzo krótki, bo tylko kilkudniowy, mieszkańcy Łomży chętnie wzięli udział w tych konsultacjach.

- Mamy nową już perspektywę można powiedzieć, bo dokończyliśmy szereg ważnych inwestycji w naszym mieście i musimy podejmować nowe wyzwania. I będziemy wybierać te zadania w ramach których będziemy robić projekty i zgłaszać do kolejnych konkursów, bo tak jak mówi rząd, tych konkursów jeszcze będzie sporo. Więc my w każdym chcemy aplikować - mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Rozrzut zgłoszonych pomysłów jest olbrzymi - od założenia oświetlenia ulicznego w konkretnym miejscu, po budowę spalarni odpadów za kilkaset milionów złotych. Mieszkańcy Łomży wykazali się dużą kreatywnością w propozycjach na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej - uważa Mariusz Chrzanowski.

Na razie nie wiadomo czy władze miasta zgłoszą do pierwszego programu Polski Ład którąś z propozycji mieszkańców czy własną. Ale - jak zapewnia rząd, w całym programie będzie dziesięć podobnych naborów, więc taki "bank pomysłów na inwestycje" na pewno jeszcze samorządowi miasta się przyda.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Budowa dróg i poprawa ich stanu - to pomysły samorządów powiatu łomżyńskiego na wykorzystanie pieniędzy z Polskiego Ładu

2.08.2021, 15:59

Budowa lub poprawa stanu dróg to najczęstsze pomysły samorządów powiatu łomżyńskiego na wykorzystanie pieniędzy z pierwszego programu w ramach Polskiego Ładu. Do rozdysponowania będzie ok. 20 mld zł, a każdy samorząd może złożyć trzy wnioski o dofinansowanie swoich projektów.


Szansa na miliony - felieton Michała Buraczewskiego

27.07.2021, 17:05

Władze Białegostoku złożyły wnioski o pieniądze z rządowego programu Polski Ład. Na stronie internetowej magistratu urzędnicy wskazują, że to szansa na zdobycie 70 milionów złotych na inwestycje. I zachęcają, aby mieszkańcy wysyłali wiadomości e-mail do Banku Gospodarstwa Krajowego z wyrazami poparcia dla miejskich projektów.


Łatwiejsze zdobycie nowego zawodu zakłada planowana reforma rynku pracy w ramach programu Polski Ład

27.07.2021, 14:54

Osoby zatrudnione będą mogły się przekwalifikować lub zwiększyć swoje kompetencje, a bezrobotne łatwiej znaleźć pracę. To m.in. główne założenia planowanej przez Rząd reformy rynku pracy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok