Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 50 pomysłów wpłynęło od mieszkańców Łomży na inwestycje w mieście za pieniądze z programu Polski Ład

Ponad 50 pomysłów wpłynęło od mieszkańców Łomży na inwestycje w mieście za pieniądze z programu Polski Ład

autor: Adam Dąbrowski

7.08.2021, 12:54, akt. 13:05

Pięćdziesiąt pięć pomysłów na przyszłe inwestycje w mieście złożyli mieszkańcy Łomży. Do zgłaszania własnych propozycji zaprosił ich prezydent miasta. Chodzi o zadania, na które samorząd mógłby uzyskać dofinansowanie m.in. z programu Polski Ład.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski


Chodzi o zadania, na które samorząd mógłby uzyskać dofinansowanie m.in. z programu Polski Ład. I chociaż termin był bardzo krótki, bo tylko kilkudniowy, mieszkańcy Łomży chętnie wzięli udział w tych konsultacjach.

- Mamy nową już perspektywę można powiedzieć, bo dokończyliśmy szereg ważnych inwestycji w naszym mieście i musimy podejmować nowe wyzwania. I będziemy wybierać te zadania w ramach których będziemy robić projekty i zgłaszać do kolejnych konkursów, bo tak jak mówi rząd, tych konkursów jeszcze będzie sporo. Więc my w każdym chcemy aplikować - mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Rozrzut zgłoszonych pomysłów jest olbrzymi - od założenia oświetlenia ulicznego w konkretnym miejscu, po budowę spalarni odpadów za kilkaset milionów złotych. Mieszkańcy Łomży wykazali się dużą kreatywnością w propozycjach na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej - uważa Mariusz Chrzanowski.

Na razie nie wiadomo czy władze miasta zgłoszą do pierwszego programu Polski Ład którąś z propozycji mieszkańców czy własną. Ale - jak zapewnia rząd, w całym programie będzie dziesięć podobnych naborów, więc taki "bank pomysłów na inwestycje" na pewno jeszcze samorządowi miasta się przyda.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Budowa dróg i poprawa ich stanu - to pomysły samorządów powiatu łomżyńskiego na wykorzystanie pieniędzy z Polskiego Ładu

2.08.2021, 15:59

Budowa lub poprawa stanu dróg to najczęstsze pomysły samorządów powiatu łomżyńskiego na wykorzystanie pieniędzy z pierwszego programu w ramach Polskiego Ładu. Do rozdysponowania będzie ok. 20 mld zł, a każdy samorząd może złożyć trzy wnioski o dofinansowanie swoich projektów.


Szansa na miliony - felieton Michała Buraczewskiego

27.07.2021, 17:05

Władze Białegostoku złożyły wnioski o pieniądze z rządowego programu Polski Ład. Na stronie internetowej magistratu urzędnicy wskazują, że to szansa na zdobycie 70 milionów złotych na inwestycje. I zachęcają, aby mieszkańcy wysyłali wiadomości e-mail do Banku Gospodarstwa Krajowego z wyrazami poparcia dla miejskich projektów.


Łatwiejsze zdobycie nowego zawodu zakłada planowana reforma rynku pracy w ramach programu Polski Ład

27.07.2021, 14:54

Osoby zatrudnione będą mogły się przekwalifikować lub zwiększyć swoje kompetencje, a bezrobotne łatwiej znaleźć pracę. To m.in. główne założenia planowanej przez Rząd reformy rynku pracy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WARSZTATY TEATRALNE DLA DOROSŁYCH
źródło: stock.adobe.com
REGION
17.08.2022, 07:30, akt. 07:32

Wesele w czasie pandemii przed sądem
fot. Katarzyna Turowicz
REGION
15.08.2022, 14:06, akt. 14:14

Jarmark Kamedulski w Wigrach
Jesus Imaz, 1.08.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.08.2022, 20:23, akt. 20:57

Jesus Imaz: Wracamy do gry
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok