Radio Białystok | Wiadomości | Wakacyjne propozycje kulturalne na czwartek

Wakacyjne propozycje kulturalne na czwartek

autor: Dorota Sokołowska

12.08.2021, 07:19, akt. 08:40

Spotkania z twórcami Kurpiowskiej Puszczy Zielonej, teatralny LasFest w Solnikach, koncert Karoliny Cichej i Miss God - to nasze propozycje kulturalne na 12 sierpnia.

Karolina Cicha & Spółka w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, fot. Joanna Szubzda
Karolina Cicha & Spółka w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, fot. Joanna Szubzda

Spotkania z twórcami Kurpiowskiej Puszczy Zielonej

A może by tak do... Nowogrodu? W czwartek (12.08) obieramy ten kierunek, aby wziąć udział w ciekawych spotkaniach z twórcami Kurpiowskiej Puszczy Zielonej. Przez dwa dni będą pokazy i warsztaty pieczenia tradycyjnego ciasta obrzędowego, lekcje gwary kurpiowskiej, warsztaty taneczne, a na zakończenie, o 17:00 dwugodzinne spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem. Zapisy telefoniczne: 86 216 28 16.

LasFest w Solnikach

Inny kierunek proponuje nam Szymon EsDwa Kubas - to będzie nocny spektakl spadających gwiazd z muzyką na żywo na Rykowisku w Solnikach 44. Początek o 22:00. W sobotę można tam będzie usłyszeć Karolinę Cichą. Rezerwacja bezpłatnych wejściówek od 1 sierpnia pod adresem info.solniki44@gmail.com.

W piątek i sobotę na LasFeście będą dwa spektakle artystów z Niemiec: "Die Blumen des Bösen" ("Kwiaty Zła") Figurentheater Wilde&Vogel i "Der Freischütz" ("Wolny Strzelec") Lehmann und Wenzel. Start o 20:00.

Koncert Miss God

Ogródkową sceną w Kwestii Czasu zawładnie w czwartek Miss God. Można spodziewać się dużo przestrzennych brzmień z gatunków electronic, Chill-Out, downtempo, alternative hip-hop, etno-electro. Na koncercie pojawią się utwory w nowych aranżacjach i remixach, które powstały we współpracy z producentami: Red Sun Rising, DiGital, Romański.

Po koncercie organizatorzy zapraszają na autorski Dj-set artystki. Koncert w Kwestii Czasu o 20:00.

Powrót "Doktora Żywago"

Powoli o nowym sezonie myślą też instytucje kulturalne. "Doktor Żywago" wraca na Dużą Scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej. Musical będzie wznowiony w listopadzie i grudniu 2021 r.

To dzieło uznane za jedną z najpiękniejszych w literaturze światowej historii o miłości. Pełne emocji i ponadczasowe "love story" oczarowuje i porusza do głębi kolejne pokolenia fanów. Zawiłe losy tytułowego bohatera, Jurija Żywagi i jego kochanki Lary Guichard, rozgrywają się na tle historycznych przemian XX-wiecznej Rosji.

Musical, którego polską premierę przygotowała Opera i Filharmonia Podlaska, jest adaptacją zakazanej przez wiele lat w sowieckiej Rosji powieści Borysa Pasternaka. Maszynopis książki potajemnie wywieziony ze Związku Radzieckiego po raz pierwszy wydano we Włoszech. Zachód natychmiast docenił piękno i moc dzieła, przyznając Pasternakowi literacką Nagrodę Nobla, której przestraszony komunistyczną nagonką autor nigdy nie odebrał.

"Doktor Żywago" nie jest wyłącznie historią burzliwego romansu, nagłych porywów serca, ale opowieścią o uczuciach towarzyszących trudnym wyborom. W istocie spektakl to wielkie wyznanie miłości - aktualne bez względu na czasy i miejsce. A w kompozycjach Lucy Simon wybrzmiewają potężne emocje i drżenie serca - wszystko to, co najpiękniejsze w powieści wielkiego noblisty.

Spektakle w Operze i  Filharmonii Podlaskiej są zaplanowane w następujących terminach: 6, 7, 13, 14, 20, 21, 27 i 28 listopada i 4, 5, 11, 12, 18 i 19 grudnia. Bilety do nabycia w kasie OiFP i na stronie internetowej.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nieteatr JERZY KRYSZAK

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


fot. Joanna Szubzda
BIAŁYSTOK
1.04.2023, 07:57, akt. 07:59

Zmiany w cenniku biletów BKM


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok