Radio Białystok | Wiadomości | W Parku Jana Pawła II w Łomży powstanie mała gastronomia

W Parku Jana Pawła II w Łomży powstanie mała gastronomia

autor: Adam Dąbrowski

25.08.2021, 15:42, akt. 15:52

Na nowej działce miejskiej w Parku Jana Pawła II w Łomży powstanie mała gastronomia. Za takim jej zagospodarowaniem opowiedziało się 85% ankietowanych w tej sprawie.

Park Jana Pawła II w Łomży, fot. Adam Dąbrowski
Park Jana Pawła II w Łomży, fot. Adam Dąbrowski

Temat zagospodarowania w taki sposób ponad 30-arowej działki, którą miasto wykupiło w ubiegłym roku, pojawił się na sesji rady miejskiej i zdominował całe spotkanie radnych.

Sprawę wywołał w punkcie „sprawy różne” Radny Wojciech Michalak – prezes sąsiadującej bezpośrednio z parkiem Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przypomniał, że w chwili, kiedy pojawił się pierwszy pomysł na takie zagospodarowanie nowego terenu, mieszkańcy dwóch bloków, pod których oknami lokale gastronomiczne miały powstać, wystosowali protest do władz miasta.

Nie negowali potrzeby małej gastronomii w parku, jednak wskazywali dwie – ich zdaniem - znacznie lepsze lokalizacje.

Tymczasem ankieta, którą władze miasta rozprowadzały podczas festynu z okazji święta Wojska Polskiego nie dawała takiej alternatywy – zauważył radny Michalak.

Z kolei bronił jej zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. Ankietę przeprowadzono w miejscu, którego dotyczyła, podczas imprezy w której brali udział mieszkańcy całego miasta i zebrano głosy prawie siedmiuset osób. Była więc uczciwa i rzetelna – stwierdził wiceprezydent miasta.

Poza tym park to teren miejski i o jego zagospodarowaniu nie mogą decydować mieszkańcy dwóch bloków.

Wszystko więc wskazuje na to, że los tej parkowej działki jest już przesądzony, a efekt finalny poznamy prawdopodobnie w przyszłym roku.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Łomża: rada miasta udzieliła prezydentowi wotum zaufania i absolutorium

23.06.2021, 16:01

Głosami 13 radnych prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Pięcioro radnych głosowało przeciw, trzech wstrzymało się od głosu. Wcześniej w taki sam sposób rozłożyły się głosy w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego i wotum zaufania dla prezydenta.


Nowy radny, nowa komisja - sesja rady miejskiej w Łomży

27.01.2021, 13:42

Tę sesję zdominowały sprawy personalne w radzie. Nowy radny, nowe transfery, nowa komisja i nowi przewodniczący dwóch komisji – to wszystko efekty tego posiedzenia rady miejskiej Łomży. Nowy radny to Marcin Dębek, który złożył ślubowanie i zajął w tym gremium miejsce po zmarłym Witoldzie Chludzińskim.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok