Radio Białystok | Wiadomości | W Sejnach oficjalnie otwarto ośrodek opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży

W Sejnach oficjalnie otwarto ośrodek opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży

autor: Areta Topornicka

30.08.2021, 15:23, akt. 15:46

Skorzystają na tym dzieci z zaburzeniami psychicznymi i problemami emocjonalnymi. W Sejnach otwarto Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. To kolejna tego typu placówka w Podlaskiem.

W Sejnach otwarto Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży, fot. Areta Topornicka
W Sejnach otwarto Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży, fot. Areta Topornicka

Nie ma tam lekarzy, bo miejsce działa na zasadzie poradni. Ośrodek funkcjonuje pod nadzorem szpitala psychiatrycznego w Suwałkach. Jak mówi jego dyrektor Bożena Łapińska, obecnie pod fachową opieką placówki jest ponad 70 dzieci z powiatu sejneńskiego.

Jest to piąty ośrodek, który działa w ramach suwalskiego szpitala psychiatrycznego. Dysponujemy tu czterema pomieszczeniami. Są to gabinety i sale terapeutyczne. Zajęcia odbywają się pięć razy w  tygodniu, z czego dwa razy w późniejszych godzinach od 11:00 do 20:00. Wszystko po to, aby mogło z nich skorzystać jak najwięcej dzieci. Mamy zatrudnionych dwóch psychologów, trzech, czterech psychoterapeutów i dwóch psychoterapeutów środowiskowych

- mówi Bożena Łapińska.

Jak dodaje koordynator ośrodków Żaneta Malesińska, dzieci mierzą się na co dzień z trudnościami, z którymi nie zawsze potrafią poradzić sobie same.

Kłopotów jest sporo. Dzieci borykają się z różnymi dolegliwościami takimi jak zaburzenia lękowe czy depresja. Na dziesięciu pacjentów czterech z nich ma zaburzenia nastroju. W ośrodkach wspieramy również całościowe zaburzenia rozwoju, które diagnozowane są coraz częściej. Wiele z naszych pacjentów przechodzi trudny czas w swoim życiu, taki jak np. żałoba lub rozwód rodziców

- mówi Żaneta Malesińska.

Ośrodek w Sejnach znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego 60D. Oprócz niego w naszym regionie funkcjonują jeszcze placówki w Suwałkach, Becejłach, Augustowie i Sokółce. Łącznie pod ich opieką znajduje się już ponad 700 dzieci. 

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ośrodek dla dzieci ze spektrum autyzmu w Białymstoku apeluje o wsparcie

17.08.2021, 17:04

Potrzebne są artykuły budowlane i pieniądze na remont. Ośrodek dla Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu na osiedlu Nowe Miasto w Białymstoku potrzebuje pomocy. Budynek zalała woda.


W Sławcu koło Nowogrodu działa już poradnia wsparcia psychologicznego

9.07.2021, 14:39

Coraz więcej dzieci i nastolatków potrzebuje wsparcia psychologicznego. Osób, które potrzebują pomocy, jest tak dużo, że Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Łomży otworzył kolejną poradnię - w Sławcu koło Nowogrodu.


W Augustowie działa ośrodek opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży

30.06.2021, 17:52

W środę (30.06) oficjalnie otwarto Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Augustowie.





ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego














źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok