Radio Białystok | Wiadomości | Policjanci zatrzymali kolejnych mężczyzn, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce

Policjanci zatrzymali kolejnych mężczyzn, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce

autor: Renata Reda

23.10.2021, 07:21, akt. 07:31

Trzech mężczyzn, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce, zatrzymali w piątek (23.10) podlascy policjanci. Dwóch kierowców to obywatele Gruzji, jeden Polski. W samochodach przewozili 17 osób. Zatrzymano ich w Grabówce, Łyskach i Siemiatyczach.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Przed świtem w Grabówce pod Białymstokiem policjanci z drogówki zatrzymali toyotę, którą obywatel Gruzji przewoził czterech obywateli Afganistanu. Kolejny z zatrzymanych kierowców to również obywatel Gruzji. Policjanci zatrzymali go w Łyskach o tej samej porze. Mazdą przewoził pięciu obywateli Afganistanu.

Trzeciego z kierowców zatrzymano w Siemiatyczach. 42-letni obywatel Polski przewoził w oplu osiem osób - dwóch obywateli Turcji i sześciu obywateli Iraku.

Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie w Polsce. Kierowcy trafili do aresztu, a samochody na parking dowodów rzeczowych. 

Do tej pory policjanci zatrzymali 151 osób, które przewoziły 601 osób nielegalnie przebywających w Polsce. Tylko w piątek policjanci zatrzymali 52 osoby nielegalnie przebywające w Polce.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kolejni "kurierzy" nielegalnych migrantów zatrzymani przez policję

22.10.2021, 10:25

Kolejnych pięciu mężczyzn, obywateli Niemiec, Ukrainy i Syrii, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające na terenie Polski, zatrzymała podlaska policja. W sumie w samochodach przewozili 43 osoby.


Kolejni "kurierzy" zatrzymani w Podlaskiem - wśród nich Polacy

20.10.2021, 11:29

Do 8 lat więzienia grozi kierowcom, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce. Kierujący to obywatele Niemiec, Gruzji i Polski. Wszyscy trafili do aresztu.


Podlaskie służby zatrzymały kolejne grupy nielegalnych imigrantów

18.10.2021, 07:06

Zatrzymano kolejne grupy imigrantów, którzy prawdopodobnie nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską. Funkcjonariusze wykryli w poniedziałek (18.10) rano dwie grupy, które przedostały się do naszego kraju i poruszały autami po drogach w Podlaskiem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok