Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku mogą wzrosnąć stawki podatku od nieruchomości - jest projekt uchwały

W Białymstoku mogą wzrosnąć stawki podatku od nieruchomości - jest projekt uchwały

autor: Edyta Wołosik

23.11.2021, 19:07, akt. 19:19

To nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców Białegostoku. Szykuje się wzrost stawek podatku od nieruchomości. Jest już projekt uchwały w tej sprawie. Radni zajmą się nim na najbliższej sesji i nie nie będzie to ich jedyna decyzja dotycząca podwyżek.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Propozycja nowych stawek dotyczy zarówno osób indywidualnych, jak i prowadzących działalność gospodarczą.

Opłata w przypadku mieszkań i domów ma wzrosnąć o 3 grosze za metr kwadratowy. Oznacza to, że jeśli ktoś do tej pory płacił za 50-metrowe mieszkanie 42 złote i 50 groszy, to od nowego roku zapłaci 44 złote, a np. w przypadku 200-metrowego domu będzie to wzrost o 6 złotych. O ile zgodzi się na to większość radnych.

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały: "Proponowany wzrost zapewni miastu większe wpływy z tytułu podatku od nieruchomości o 4 miliony złotych, a równocześnie nie powinien spowodować zbyt wielkiego wzrostu obciążenia dla podatników".

To nie jest jedyna propozycja podwyżki, jaką w najbliższy poniedziałek zajmować się będą radni. W związku ze zmianą przepisów obowiązujących w całym kraju jest propozycja, by prezydent Białegostoku zarabiał więcej. Teraz miesięczne wynagrodzenie Tadeusza Truskolaskiego to około 11 tysięcy złotych brutto, a po zmianie ma to być prawie 18,5 tysiąca złotych plus dodatek za wieloletnią pracę.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W przyszłorocznym budżecie Białegostoku będzie mniej dochodów i mniej wydatków

16.11.2021, 21:51

"Budżet trudnej kontynuacji" - tak o planach przychodów i wydatków Białegostoku na przyszły rok mówi prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. Na konferencji prasowej przedstawił on główne założenia przyszłorocznego budżetu.


Białostoczanie od listopada zapłacą więcej za odbiór odpadów

16.08.2021, 11:55

W Białymstoku będą wyższe opłaty za odbiór odpadów. W zależności od wielkości mieszkania czy domu, cena wzrośnie od 4 do 11 złotych miesięcznie.


Mieszkańcy aglomeracji białostockiej mogą spodziewać się podwyżek za odbiór śmieci

15.01.2021, 15:30

Od początku roku firmy, które przywożą odpady na wysypisko w podbiałostockich Hryniewiczach płacą więcej za każdą tonę śmieci. Wprowadzenie wyższych stawek zaakceptowali pod koniec listopada radni Białegostoku, bo miejska spółka "LECH", która zarządza składowiskiem, potrzebuje pieniędzy na kolejne inwestycje. Ta decyzja niesie konsekwencje dla wielu gmin ościennych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok