Radio Białystok | Wiadomości | Pracownicy GDDKiA przeprowadzili generalny pomiar ruchu na S8 i S61

Pracownicy GDDKiA przeprowadzili generalny pomiar ruchu na S8 i S61

autor: Paweł Wądołowski

27.11.2021, 13:59, akt. 14:08

Dużo większe natężenie ruchu na drodze ekspresowej numer 8 i mniejsze przy budowlanej drodze S61. Tak w ciągu ostatnich sześciu lat zmieniła się liczba pojazdów, które przejeżdżają tymi drogami. To wyniki ostatniego generalnego pomiaru ruchu, który przeprowadziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Jak mówi rzecznik podlaskiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski, największe zmiany widać w związku z pracami na drogach ekspresowych.

Na podlaskiej części S8 nastąpił około 48-procentowy wzrost natężenia. Średni dobowy ruch roczny to obecnie 20 948 pojazdów na dobę w porównaniu do 14 154 pojazdów w 2015 r. Ciekawostką jest fakt, że 13-procentowy spadek pojazdów ogółem zanotowano na drodze krajowej numer 61, pomiędzy granicą z województwem mazowieckim a Łomża i dalej, z Łomży do Stawisk, Szczuczyna, Grajewa - mówi Rafał Malinowski. 

Ten spadek to efekt prowadzonych prac, utrudnień i korków. W związku z tym, kierowcy szukali tras, które omijałyby Łomżę i drogę krajową nr 61. Jak wyjaśnia Rafał Malinowski pomiary ruchu są wykonywane regularnie co kilka lat. Ostatni, ze względu na pandemię trwał znacznie dłużej niż poprzednie.

Według ostatniego pomiaru, natężenie ruchu na wszystkich drogach krajowych w naszym województwie wzrosło o piętnaście procent. A to oznacza, że średnio, każdej doby, po drogach krajowych przejeżdżało ponad osiem tysięcy sto pojazdów.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok