Radio Białystok | Wiadomości | Wiadukt nad torami kolejowymi ma usprawnić ruch drogowy w Grajewie

Wiadukt nad torami kolejowymi ma usprawnić ruch drogowy w Grajewie

autor: Paweł Wądołowski

28.11.2021, 14:35, akt. 14:43

Wiadukt kolejowy zamiast drogowego - to nowy pomysł władz Grajewa, zarządcy drogi i PKP, na usprawnienie ruchu w mieście.

fot. candy1812/stock.adobe.com
fot. candy1812/stock.adobe.com

Teraz częste przejazdy pociągów paraliżują miasto, bo tory przecinają między innymi przebiegającą przez Grajewo drogę krajową nr 61. Jak mówi burmistrz Dariusz Latarowski, zmienił się pomysł na rozwiązanie tego problemu:


Koncepcja budowy wiaduktu drogowego padła. Była to kwestia bardzo dużej ingerencji w tkankę miejską. Natomiast wcześniej narracja w tym zakresie była taka, że budowa wiaduktu kolejowego jest niemożliwa, bo to jest jednocześnie połączone z budową tunelu drogowego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła rozmowy z PKP PLK w tym zakresie. Wypracowaliśmy pewne stanowisko budowy właśnie wiaduktu kolejowego i jednocześnie tunelu drogowego - informuje Dariusz Latarowski.


Takie rozwiązania miałyby się pojawić w dwóch miejscach: przy ulicy Piłsudskiego i Przytorowej. Budowa bezkolizyjnych przejazdów jest niezbędna, zwłaszcza, że natężenie ruchu kolejowego wzrośnie w najbliższych latach - dodaje burmistrz Grajewa:


W planach jest dobudowanie drugiego toru szybkiego ruchu. My musimy myśleć o rozwoju miasta nie na 5 lat, nie na 10 lat, ale na 50 lat. W grę wchodzi transport północ-południe Europy, składy nie tylko pasażerskie, ale także towarowe. Dwa bezkolizyjna przyjazdy to konieczność,  żadna kolizyjność nie wchodzi w rachubę. To jest kwestia bezpieczeństwa miasta - podkreśla Dariusz Latarowski.


Teraz każdy przejazd pociągu przez Grajewo powoduje, że na głównych ulicach w mieście tworzą się bardzo duże korki 

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wypadek na trasie Grajewo - Mońki - trzy osoby ranne

27.11.2021, 16:45

Trzy osoby są ranne po wypadku na drodze krajowej nr 65 na odcinku Grajewo – Mońki.


Pracownicy GDDKiA przeprowadzili generalny pomiar ruchu na S8 i S61

27.11.2021, 13:59

Dużo większe natężenie ruchu na drodze ekspresowej numer 8 i mniejsze przy budowlanej drodze S61. Tak w ciągu ostatnich sześciu lat zmieniła się liczba pojazdów, które przejeżdżają tymi drogami. To wyniki ostatniego generalnego pomiaru ruchu, który przeprowadziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


Modernizacja boiska i bieżni przy jednej z grajewskich szkół

27.11.2021, 07:16

Nowa bieżnia, sześć torów do biegów na 100 metrów i nowa nawierzchnia boiska - tak ma wyglądać boisko i stadion lekkoatletyczny przy Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie.


Uwierzyli, że syn miał wypadek - małżeństwo z Grajewa straciło oszczędności życia

24.11.2021, 16:03

Starsze małżeństwo z Grajewa straciło oszczędności życia po tym, jak dali się oszukać mężczyźnie podającemu się przez telefon za policjanta.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok