Radio Białystok | Wiadomości | Konkurs plastyczny "Świąteczna kartka do seniora” w Łomży

Konkurs plastyczny "Świąteczna kartka do seniora” w Łomży

autor: Adam Dąbrowski

29.11.2021, 12:19, akt. 12:22

Uczniowie wykonują kartki, które trafią do osób starszych, chorych i samotnych - konkurs plastyczny "Świąteczna kartka do seniora” zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

- Mogą wziąć w nim udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Zadaniem uczestnika jest wykonanie kartki bożonarodzeniowej i wpisanie życzeń podpisanych własnym imieniem. Komisja konkursowa będzie oceniała tylko wygląd kartki, życzenia to indywidualna sprawa każdego uczestnika, ale chodzi o to, by życzenia nie były anonimowe - wyjaśnia kierownik Oddziału dla Dzieci MBP Renata Igielska.

Kartki można zgłaszać do konkursu do 8 grudnia, a już 17, podczas podsumowania konkursu w Hali Kultury, pierwsze z nich trafią do adresatów.

- Nie będzie wystawy pokonkursowej, ale na jego rozstrzygnięcie i podsumowanie zaprosimy seniorów, którzy od razu otrzymają te kartki – zapowiada Renata Igielska.

Inne trafią do hospicjum i domów pomocy społecznej, do osób dla których może to być w tym roku jedyna kartka ze świątecznymi życzeniami.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Na suwalski jarmark świąteczny ciągle mogą zgłaszać się wystawcy

29.11.2021, 11:42

Oryginalne świąteczne upominki i bożonarodzeniowe specjały od regionalnych producentów pojawią się w Suwałkach podczas jarmarku świątecznego. Odbędzie się on na placu Marii Konopnickiej 18 i 19 grudnia.


Fundacja Świętego Mikołaja poszukuje wolontariuszy

24.10.2021, 10:18

Chodzi o to, by podziękować darczyńcom. Fundacja Świętego Mikołaja poszukuje chętnych do takiej pomocy - mówi Izabela Stawnicka z Fundacji.


Sokólska grupa pomocy "Skrawek Nieba" zbiera dary dla swoich podopiecznych

14.10.2021, 11:48

Wolontariusze z sokólskiej grupy pomocy "Skrawek Nieba" zbierają żywność i zabawki dla ubogich rodzin z powiatu sokólskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok