Radio Białystok | Wiadomości | Tadeusz Truskolaski podsumował 15-lecie swojej prezydentury

Tadeusz Truskolaski podsumował 15-lecie swojej prezydentury

autor: Edyta Wołosik

6.12.2021, 16:33, akt. 16:55

Stadion, Muzeum Pamięci Sybiru i modernizacja dróg - m.in. z tego dumny jest Tadeusz Truskolaski, który w poniedziałek (06.12) podsumował 15 lat pracy na stanowisku prezydenta Białegostoku.

Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda
Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski podsumował 15-lecie swojej prezydentury - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Tadeusz Truskolaski pytany o największy sukces nie wymienia jednak konkretnej inwestycji, a podkreśla, że - "Największym sukcesem jest zmiana mentalności i tego, że, moim zdaniem kiedyś ludzie wstydzili się, że tu mieszkają, a teraz jest duma, bo jest to miasto o charakterze europejskim, które ma wiele walorów, dobrze w nim się mieszka, a jednocześnie nie ma wad, które mają duże miasta, czyli np. zakorkowane ulice".

Przewodniczący Rady Miasta radny Koalicji Obywatelskiej Łukasz Prokorym ocenia pracę Tadeusza Truskolaskiego celująco. Innego zdania jest radny Prawa i Sprawiedliwości - Paweł Myszkowski - "Trzeba te dotychczasowe kadencje podzielić. Pierwsze niecałe dwie były bardzo dobre, tak na piątkę z minusem, prezydent był otwarty, rozmawiał ze wszystkimi środowiskami, a potem coś się zmieniło i zaczął dbać tylko o swoje środowiska, dlatego za tę drugą część należy się ocena mierna".

Tadeusz Truskolaski jest prezydentem Białegostoku czwartą kadencję. Mieszkańcy wybrali go w 2006 roku jako kandydata Platformy Obywatelskiej. Na razie nie mówi wprost, czy będzie ubiegał się o kolejną.

Najbliższe wybory samorządowe mają się odbyć za dwa lata. Pojawiają się jednak głosy o przesunięciu ich na wiosnę 2024 roku, bo jesienią 2023 zbiegłyby się z wyborami parlamentarnymi.

| red: mm

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy radni przyznali 25 tys. zł z budżetu miasta na zakup specjalnych okularów dla Straży Granicznej

29.11.2021, 11:39

To wsparcie dla funkcjonariuszy Straży Granicznej strzegących polsko-białoruskiej granicy. 25 tysięcy złotych przekazali w poniedziałek (29.11) białostoccy radni z budżetu miasta na zakup 56 sztuk okularów chroniących przed działaniem światła laserowego.


Oficjalne otwarcie Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku [zdjęcia]

17.09.2021, 07:02

W Białymstoku zostało w piątek (17.09) oficjalnie otwarte Muzeum Pamięci Sybiru - ogólnopolska instytucja kultury, która ma prezentować m.in. problematykę deportacji na Wschód. W uroczystości wzięli udział Sybiracy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Pierwsi zwiedzający będą mogli oglądać ekspozycję od soboty (18.09).
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok