Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: kolejne przedszkola mogą być łączone w zespoły

Białystok: kolejne przedszkola mogą być łączone w zespoły

autor: Edyta Wołosik

13.01.2022, 13:33, akt. 14:23

Kolejne białostockie przedszkola mają być połączone w zespoły.

Fotolia.com
Fotolia.com

Kolejne białostockie przedszkola będą łączone w zespoły - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Mimo wątpliwości niektórych radnych pomysł ten uzyskał większość Komisji Edukacji i Wychowania. Ostateczna decyzja ma zapaść na najbliższej sesji (w poniedziałek 17.01).

Od 1 września Zespół nr 5 mają utworzyć przedszkola z ul. Pogodnej: nr 48 i 49, Zespół nr 6 - z Al. Piłsudskiego: nr 10 i 27, a Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 mają tworzyć: podstawówka nr 4, która prowadzi dodatkową naukę języka białoruskiego i przedszkole nr 14, gdzie są m.in. grupy z białoruskim językiem nauczania.

- Te zajęcia będą nadal realizowane w taki sam sposób - zapewniała pełniąca obowiązki dyrektora Departamentu Edukacji Wiesława Ćwiklińska. 

Podobnego zdania jest radna Koalicji Obywatelskiej, reprezentująca Forum Mniejszości Podlasia Joanna Misiuk: "to połączenie ma wzmocnić możliwości mniejszości".  

To jednak nie przekonuje radnej Prawa i Sprawiedliwości Agnieszki Rzeszewskiej: "uważam, że to daleko posunięte zmiany i na pewno zainteresowani nie są z tego powodu zadowoleni". 

I rzeczywiście rodzice przedszkolaków mówili, że: "te zmiany godzą zarówno w poczucie bezpieczeństwa naszych dzieci, jak i mogą mieć negatywny wpływ na działanie placówki, która za zadanie ma m.in. integrację społeczności białoruskiej".  

To jednak nie przekonało wszystkich radnych z Komisji Edukacji i Wychowania. Wydali oni pozytywną opinię, choć ostateczna decyzja zapadnie w poniedziałek (17.01).

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mimo protestów rodziców siedem białostockich przedszkoli połączono w trzy zespoły

21.12.2021, 07:43

Zamiast siedmiu przedszkoli, od 1 września będą trzy zespoły. Mimo wątpliwości niektórych radnych, protestu rodziców i zbiórki podpisów przeciwko takim planom władz Białegostoku, większość rady miasta podjęła uchwały w tej sprawie.


Prawie 900 rodziców podpisało się pod protestem przeciwko planom połączenia kilku białostockich przedszkoli w zespoły

16.12.2021, 18:46

Zaapelowali do władz Białegostoku o wycofanie się z tego pomysłu, a jeśli tak się nie stanie to, by radni nie podejmowali uchwał. Rodzice i pracownicy przedszkoli, które mają być łączone w zespoły, manifestowali w czwartek (16.12) przed Urzędem Miejskim w Białymstoku. Zebrali też prawie 900 podpisów. Sprawa dotyczy siedmiu przedszkoli, z których mają powstać trzy zespoły.


Radni PiS mówią "nie" łączeniu kilku białostockich przedszkoli w zespoły

6.12.2021, 14:55

Radni Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwiają się zamiarom władz Białegostoku, by kilka przedszkoli połączyć w zespoły. Uważają, że ta decyzja przyniesie więcej szkody niż pożytku, stąd apel o wycofanie się z niej.


Władze Białegostoku chcą połączyć siedem przedszkoli w trzy placówki

2.12.2021, 11:41

Zamiast siedmiu dyrektorów ma być trzech. Takie zmiany, z którymi nie wszyscy się zgadzają, zamierzają wprowadzić władze Białegostoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr
źródło: PRB
19.01.2022, 10:50, akt. 11:24

Raport zakażeń - 19 stycznia 2022 r.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok