Radio Białystok | Wiadomości | Kobieta podejrzana o współkierowanie piramidą finansową zatrzymana - śledztwo prowadzi białostocka prokuratura

Kobieta podejrzana o współkierowanie piramidą finansową zatrzymana - śledztwo prowadzi białostocka prokuratura

13.01.2022, 15:17, akt. 15:27

Zatrzymana w Hiszpanii Joanna S., podejrzana o współkierowanie piramidą finansową, trafiła do aresztu w Warszawie. Udało się ją ponownie zatrzymać w Hiszpanii i przewieźć do Polski w ramach procedury Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Fot. Joanna Szubzda
Fot. Joanna Szubzda

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Białymstoku. Kobiecie przedstawione będą zarzuty - mówi zastępca prokuratora regionalnego Paweł Sawoń.

- Podejrzana zostanie przewieziona do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty oszustwa na kwotę prawie 400 mln zł, prowadzenia działalności bankowej bez wymaganego zezwolenia, a także prania pieniędzy w kwocie prawie 45 milionów złotych - dodaje.          

Syna Joanny S., któremu śledczy stawiają podobne zarzuty, również zatrzymano w Hiszpanii na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, trwa jeszcze procedura wydania go Polsce.

Joanna S. i jej współpracownicy mieli oferować inwestycje w dzieła sztuki, gwarantując wysokie zyski. Jednak większość inwestorów straciła pieniądze. Prokuratura szacuje liczbę poszkodowanych na 1200 osób.

źródło: IAR | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prokuratura w Białymstoku: Wpłynęło zawiadomienie CBA ws. Banasia, trwa analiza dokumentów

2.12.2019, 15:45

Do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku wpłynęło zawiadomienie CBA o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mariana Banasia. Decyzji o formalnym wszczęciu śledztwa na razie nie ma, trwa analiza przekazanych prokuraturze dokumentów dotyczących oświadczeń majątkowych obecnego prezesa NIK.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok