Radio Białystok | Wiadomości | Przedsiębiorstwo Komunalne w Siemiatyczach znowu ma rozwozić do mieszkańców butle z gazem

Przedsiębiorstwo Komunalne w Siemiatyczach znowu ma rozwozić do mieszkańców butle z gazem

autor: Renata Reda

16.01.2022, 11:50, akt. 11:53

W ciągu kilku dni Przedsiębiorstwo Komunalne w Siemiatyczach znowu ma rozwozić do mieszkańców butle z gazem i je podłączać. Do tej pory z jego usług korzystało około 300 mieszkańców. Z początkiem roku musieli poszukać jednak innych dostawców.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Przedsiębiorstwo Komunalne zrezygnowało z dowozu butli do domów klientów z powodów finansowych. W ubiegłym roku zanotowało około stu tysięcy złotych straty. Jego władze szukając oszczędności zdecydowały, że nie będą już wozić butli do mieszkańców. W spółce klienci wciąż mogą napełnić butle gazem, ale o ich transport muszą zadbać sami. Podobne usługi w Siemiatyczach oferuje kilka innych firm.

Tymczasem wiele osób, zwłaszcza starszych, interweniowało w Urzędzie Miasta, by pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego, wzorem lat ubiegłych, pomagali mieszkańcom w podłączaniu butli do kuchenek. Ta usługa, ale z niewielką dopłatą, będzie przywrócona w ciągu kilku dni -  zapewnia burmistrz Piotr Siniakowicz. Dodaje, że za transport nie będą prawdopodobnie musiały płacić najuboższe osoby, które korzystają ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Trwa w tej chwili ustalanie kryteriów na podstawie których można będzie skorzystać ze wsparcia. 

W większości domów w mieście jest gaz ziemny z sieci, do której nie są jeszcze podłączone dwa osiedla.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Duże podwyżki cen gazu w białostockich placówkach miejskich i spółdzielniach mieszkaniowych

10.01.2022, 08:44

W ostatnim czasie faktury za gaz stały się symbolem szybujących cen. Także i białostockie placówki miejskie czy spółdzielnie mieszkaniowe informują o znacznych, ponad 200-procentowych podwyżkach.W tym miesiącu w Augustowie rozpocznie się budowa pierwszego odcinka gazociągu

3.08.2021, 09:54

Montaż stacji regazyfikacji w strefie aktywności gospodarczej zakończył się już kilka miesięcy temu.


Gazyfikacja Sejneńszczyzny wchodzi w ostatnią fazę

28.07.2021, 08:31

Polska Spółka Gazownictwa czeka jeszcze na ostanie pozwolenia, które umożliwią budowę w Sejnach stałej stacji LNG, a później podłączenie do niej okolicznych gmin.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok