Radio Białystok | Wiadomości | Inauguracja projektu "Kobiety do dzieła" w Białymstoku

Inauguracja projektu "Kobiety do dzieła" w Białymstoku

16.01.2022, 12:44, akt. 12:54

Spektakle, spotkania i dyskusje na różne kobiece tematy złożą się na wspólny projekt białostockiego Nie Teatru i miejscowego stowarzyszenia 100-lecie Kobiet.

Nie Teatr, fot. Monika Kalicka
Nie Teatr, fot. Monika Kalicka

Projekt "Kobiety do dzieła" zainaugurowany będzie w niedzielę (16.01) wieczorem.

100-lecie Kobiet i Nie Teatr połączyły kobiece siły, by życie kulturalne stało się nie tylko emocjonalnym przeżyciem, ale by emocjami, które wynosimy z teatru się zaopiekować i przekuć je na dodatkową wartość, a może siłę sprawczą

- powiedziała Ilona Karpiuk z Nie Teatru.

Projekt "Kobiety do dzieła" - jak informuje Ilona Karpiuk - to cykl spotkań, w ramach których przy okazji spektakli będą zapraszani goście do rozmów na różne kobiece tematy. "Punktem wyjścia będzie temat spektaklu, ale rozmowy toczyć się będą swoim torem" - dodała.

"Spotkania mają wzmacniać u kobiet poczucie siły i dlatego zaproszenie ich na spektakl, a później na dyskusję i posłuchanie o naszych wspólnych doświadczeniach, mamy nadzieję, że będzie inspiracją do tego właśnie wzmacniania siły" - powiedziała w nagraniu zapowiadającym cykl jedna z członkiń 100-lecia Kobiet Bożena Bednarek.

Projekt "Kobiety do dzieła" zainaugurowany zostanie w niedzielę wieczorem pokazem monodramu Karoliny Piechoty "Twoja mać!" w Nie Teatrze. Ilona Karpiuk powiedziała, że monodram powstał po tym, jak autorka została mamą. "Okazało się, że to sytuacja dla niej nowa i zupełnie nieadekwatna do wyobrażeń, jakie w sobie nosiła. Postanowiła wykrzyczeć swoją frustrację związaną z tym stanem w ramach spektaklu, który stworzyła jako autorka i wykonawczyni" - dodała Karpiuk.

W niedzielę po spektaklu odbędzie się dyskusja o macierzyństwie, do której - jak mówi Ilona Karpiuk - udało się zaprosić nietuzinkowe kobiety. Oprócz autorki monodramu Karoliny Piechoty, weźmie w niej udział Natalia Tur, która prowadzi bloga, gdzie opowiada o roli kobiet i swoim życiu jako mamy oraz Bożena Bednarek - aktywistka w ruchu seniorskim, członkini 100-lecia Kobiet i mama.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Teatr Pneumatyczny z Augustowa obchodzi swoje czwarte urodziny

14.01.2022, 09:57

Z tej okazji aktorzy zapraszają na „Tydzień teatru”, który rozpoczyna się już w poniedziałek (17.01).


"Wariacje enigmatyczne" w Nieteatrze

9.01.2022, 11:12

Nieteatr otwiera się na podlaskich artystów. Już nie tylko zaproszeni goście,ale i lokalsi mogą tworzyć tę nową scenę.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok