Radio Białystok | Wiadomości | W Sokółce powstanie rodzinny dom dziecka - ma to być jedna z czterech takich placówek w powiecie

W Sokółce powstanie rodzinny dom dziecka - ma to być jedna z czterech takich placówek w powiecie

autor: Marcin Gliński

20.01.2022, 16:18, akt. 19:18

Łącznie około 50 dzieci z powiatu sokólskiego znajdzie miejsce w czterech rodzinnych domach dziecka. Dzięki temu będą mogły być bliżej swoich rodzin, które np. straciły nad nimi opiekę.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński

W Sokółce powstanie rodzinny dom dziecka - relacja Marcina Glińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W czwartek (20.01) w Sokółce budynek należący do władz województwa podlaskiego przekazano oficjalnie powiatowi sokólskiemu. W domu mieszczącym się przy ul. Kryńskiej miejsce znajdzie 12 dzieci.


Do końca tego roku powstaną cztery rodzinne domy dziecka w całym powiecie. Przekazaliśmy na to ponad 6 milionów złotych. Budynek przy ul. Kryńskiej w Sokółce należał do zarządu i zdecydowaliśmy się przekazać go powiatowi, właśnie na taką placówkę opiekuńczą - mówi członek Zarządu Województwa Podlaskiego Wiesława Burnos.


Jak mówi starosta sokólski Piotr Rećko, w rodzinnych domach dziecka, dzieci będą mogły dobrze się rozwijać i być blisko swoich rodzin.


Niestety dzieci z powiatu sokólskiego często wyjeżdżały poza granice powiatu. Była utrudniona praca z rodzicami. Wiedzieliśmy, że musimy budować domy dziecka. Ten dom w Sokółce będzie jednym z nich. Będzie wyremontowany, będzie miał pompę ciepła, pokój dla dzieci, łazienkę i miejsce do nauki. Będą też wykwalifikowani pracownicy, którzy będą opiekowali się dziećmi - mówi starosta sokólski Piotr Rećko.


Rodzinne domy dziecka powstaną też w Czuprynowie w gminie Kuźnica i w Dąbrowie Białostockiej. Władze powiatu sokólskiego wciąż szukają miejsca, w którym będzie działała czwarta taka placówka.

| red: mm, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok