Radio Białystok | Wiadomości | W Raczkach otwarto salę widowiskową za ponad 5 mln zł

W Raczkach otwarto salę widowiskową za ponad 5 mln zł

autor: Marcin Kapuściński

14.05.2022, 17:31, akt. 18:42

Duża sala widowiskowa wyposażona w profesjonalne nagłośnienie, wygodne pomieszczenia dla gospodyń wiejskich i seniorów oraz więcej miejsca dla strażaków. Raczki doczekały się obiektu, którego pozazdrości mogą inne gminy - nie tylko na Suwalszczyźnie, ale w całym województwie.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

W Raczkach otwarto salę widowiskową - relacja Marcina Kapuścińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W sobotę (14.05) symbolicznie oddano nową salę do użytku. Uroczystości towarzyszył występ zespołów, na co dzień działających w Gminnym Ośrodku Kultury. Dyrektor placówki Marek Cichucki podkreśla, że teraz zyskały one zupełnie nowe warunki do ćwiczeń.

- Mamy przestronną salę, mogącą zadowolić wymagających koneserów. Podniesiony został poziom podłogi oraz dachu. Sufit został tak wyprofilowany, aby była ona perfekcyjna akustycznie - mówi Marek Cichucki.

W budynku powstały też pomieszczenia, z których skorzystają zarówno młodzi, jak i starszy mieszkańcy gminy. 

- Odbywać się tu będą nie tylko nasze spotkania integracje. Dostępne są bowiem też i dla gospodyń wiejskich, stowarzyszenia diabetyków, Akcji Katolickiej oraz koła wędkarskiego. Wszyscy znajdą tu dla siebie miejsce - mówi przewodniczący klubu seniora Stanisław Ostrowski. 

Modernizacja sali trwała cztery lata. Wójt Andrzej Szymulewski nie ukrywa, że dla gminy był to spory wysiłek finansowy.

- Trafiliśmy na okres pandemiczny. Były przerwy w dostawach materiałów i różne inne trudności. Kosztowało to około 5,5 mln zł, a prawie połowa tej sumy pochodzi z dofinansowania. Środki pochodziły z Narodowego Centrum Kultury, Urzędu Marszałkowskiego oraz Funduszu Inwestycji Lokalnych - mówi wójt.

Znaczenie takiej współpracy podkreśla poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński, który był zaangażowany w zdobywanie funduszy na remont sali.

- Dla gminy taki samodzielny wydatek nie byłby możliwy. To jak bardzo jest to potrzebne, widać po liczbie osób, które przyszły na otwarcie sali. Już pierwszego dnia pęka ona w szwach i liczę, że tak będzie nadal - mówi Jarosław Zieliński.

Zmodernizowany obiekt połączony jest z remizą OSP. Dzięki remontowi na parterze budynku udało się również wygospodarować dodatkowe miejsca dla wozów straży pożarnej.

| red: kap, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Andrzej Szymulewski

7.04.2022, 11:45

- W przypadku gazociągu Polska - Litwa domagamy się jedynie przywrócenia stanu przed inwestycją. Czy to tak dużo? - pyta Andrzej Szymulewski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok