Radio Białystok | Wiadomości | Władze Białegostoku deklarują wycofanie się z pomysłu rozbudowy ul. Fabrycznej

Władze Białegostoku deklarują wycofanie się z pomysłu rozbudowy ul. Fabrycznej

autor: Ryszard Minko

16.05.2022, 14:16, akt. 15:19

Po zdecydowanej interwenci mieszkańców części osiedla Sienkiewicza władze Białegostoku deklarują wycofanie się z pomysłu budowy nowej drogi.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski


Chodzi o planowane przedłużenie ulicy Fabrycznej, która zgodnie z planami miałaby zająć cześć terenów zielonych oraz przebiegać w niewielkiej odległości od kilku bloków. Zamierzamy uwzględnić uwagi protestujących mieszkańców – mówi wiceprezydent Białegostoku Adam Musiuk. 

„Mamy argumenty, dla których uważamy, że ta droga byłaby dobrym rozwiązaniem, ale skoro budzi to aż tak duży sprzeciw, no to po tych uwagach, które widzimy my się z tego wycofamy.” – mówi wiceprezydent i dodaje, że zmiany w projekcie planu będą musieli jeszcze zatwierdzić radni.

Jak już informowaliśmy na początku maja, prawie 600 mieszkańców osiedla złożyło swoje krytyczne uwagi do projektowanego planu zagospodarowania przestrzennego, w którym przewidziano inwestycję drogową. Jak mówi jeden z inicjatorów protestu Andrzej Małkowski: jeżeli deklaracje wiceprezydenta się potwierdzą, to jest to zdecydowanie dobra wiadomość. 

To pokazuje też, że warto interesować się tym, co jest wokół nas i opinia mieszkańców i zdecydowane działanie może przynieść skutki - dodaje.

Uwagi mieszkańców do projektu planu poparła także Białostocka Spółdzielnia Mieszkaniowa, która jest właścicielem części terenów, po których miałaby przebiegać nowa ulica. W przyszłości mieszkańcy chcą, by po zmianie planów obecny duży trawnik został zamieniony na niewielki park.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nie chcą rozbudowy ul. Fabrycznej w Białymstoku i mają uwagi do planu zagospodarowania przestrzennego

6.05.2022, 16:36

Urzędnicy uspokajają, że to na razie pomysł, ale mieszkańcy nie do końca wierzą w te zapewnienia i w piątek (6.05) złożyli uwagi do planu zagospodarowania przestrzennego dla części osiedla Sienkiewicza w Białymstoku.


Grupa mieszkańców osiedla Sienkiewicza w Białymstoku nie chce nowej drogi pod swoimi blokami - zebrali podpisy

1.05.2022, 10:38

Zebrali już kilkaset podpisów, które wkrótce przekażą władzom miasta. Grupa mieszkańców osiedla Sienkiewicza w Białymstoku przygotowała opinię dotyczącą planu zagospodarowania przestrzennego, zgodnie z którym ulica Fabryczna byłaby przedłużona między innymi kosztem terenów zielonych. Protestujący nie chcą nowej drogi tuż pod swoimi blokami.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustówfot. Paweł Wądołowski
JEDWABNE
2.07.2022, 12:35, akt. 12:40

Zlot motocyklowy w Jedwabnem

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok