Radio Białystok | Wiadomości | Kilkunastu nietrzeźwych kierowców zatrzymali w weekend podlascy policjanci

Kilkunastu nietrzeźwych kierowców zatrzymali w weekend podlascy policjanci

autor: Grzegorz Pilat

16.05.2022, 15:20, akt. 15:24

Nie pomagają ostrzeżenia i surowe kary. Aż 14 nietrzeźwych kierowców zatrzymali w weekend podlascy policjanci.

fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża


Wśród nieodpowiedzialnych kierujących był 18-latek z Łomży, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu i próbował ukryć się przed policjantami.

- Łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w okolicach Nowogrodu kierowca volkswagena może być nietrzeźwy, bo jedzie całą szerokością drogi. Kiedy samochód zatrzymał się na stacji paliw, zgłaszający uniemożliwił kierowcy kontynuowanie jazdy i wyjął kluczyki ze stacyjki. Siedzący za kierownicą mężczyzna uciekł za budynek stacji. Policjanci ustalili rysopis mężczyzny i zaczęli go szukać. Na miejsce przyjechał też przewodnik z czworonożnym funkcjonariuszem. Po kilkuset metrach tropienia Muflon doprowadził policjantów do uciekiniera, który schował się w krzakach. Od mężczyzny policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie uciekiniera - mówi podkom. Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Dodatkowo okazało się, że 18-latek nie ma prawa jazdy.

Z kolei w Bielsku Podlaskim pijanego rowerzystę próbowali zatrzymać inni kierowcy.

- Policjanci otrzymali informację o nietrzeźwym rowerzyście, który na krajowej 19 omal nie doprowadził do zderzenia z pojazdem osobowym. Na miejscu mundurowi zastali 32-letniego kierowcę audi. Mężczyzna powiedział, że jadąc ulicą Wojska Polskiego zauważył jadącego pod prąd rowerzystę. Jednoślad jechał wprost na jego auto. Zgłaszający natychmiast zareagował i zatrzymał rowerzystę, od którego wyczuł woń alkoholu. O tym fakcie powiadomił policjantów. Po przyjeździe mundurowych okazało się, że rowerzysta ukrył się na jednej z pobliskich posesji. Jednak już po chwili 31-latek był w rękach mundurowych. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie - dodaje podkom. Marcin Gawryluk.

Policjanci przypominają, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi m.in. utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Zapowiadają też wzmożone kontrole trzeźwości.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


To pierwszy na Sejneńszczyźnie tak wysoki mandat dla nietrzeźwego rowerzysty

25.03.2022, 08:56

61-letni mieszkaniec Gib za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu zapłaci 2500zł. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad promil.


Prowadził auto kompletnie pijany - zatrzymał go inny kierowca

13.12.2021, 13:37

Gdyby nie zdecydowana reakcja świadka, mogłoby dojść do poważnego wypadku. Kompletnie pijanego kierowcę bez prawa jazdy zatrzymał inny prowadzący na drodze krajowej nr 19 w okolicach Bielska Podlaskiego.


Z trudem prowadzili pojazdy. Przyczyna - alkohol

15.07.2021, 08:50

Byli tak pijani, że z trudem prowadzili pojazdy. Dwóch kierowców tirów, którzy mieli po niemal 3,5 promila alkoholu w organizmie, zatrzymali podlascy policjanci.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustówfot. Paweł Wądołowski
JEDWABNE
2.07.2022, 12:35, akt. 12:40

Zlot motocyklowy w Jedwabnem

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok