Radio Białystok | Wiadomości | Na terenach Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi pojawia się coraz więcej samowoli budowlanych

Na terenach Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi pojawia się coraz więcej samowoli budowlanych

autor: Adam Dąbrowski

22.05.2022, 13:26, akt. 13:50

Coraz więcej samowoli budowlanych pojawia się na terenach Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Po tym jak w 2021 r. nadzór budowlany doprowadził do likwidacji nielegalnej zabudowy w Pniewie, władze parku odnotowały kilka kolejnych przypadków.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski


Takie obiekty letniskowe są dopuszczalne, ale każdorazowo wymagają zgody, ponieważ muszą spełniać określone warunki – tłumaczy dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi Mariusz Sachmaciński.

- Obiekty lekkie mogą się znajdować tam, gdzie są tereny turystyczno-rekreacyjne. W takich obszarach można cokolwiek postawić okresowo i później można to przenosić. Te obiekty trzeba zgłaszać do starostwa, wszelkie inne formy są tutaj niedopuszczalne - mówi Mariusz Sachmaciński.

Tymczasem zabudowa, która pojawiła się ostatnio na terenach zalewowych nad rzeką, urąga wszelkim przepisom prawa oraz zasadom estetyki i bezpieczeństwa – uważa dyrektor parku.

- To są często jakieś obiekty plastikowe, fragmenty dachu przeniesione z zabudowań i nietrwale przymocowane, które stanowią nawet zagrożenie dla użytkowników. Mamy cały czas dużo pracy i monitorujemy ten teren na bieżąco. Te obiekty, które powstają, szybko zostaną zlikwidowane - mówi Mariusz Sachmaciński. 

Władze parku zgłosiły już zaobserwowane przypadki samowoli i – jak zapewnił Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łomży – będą one w najbliższych dniach sprawdzone i skontrolowane.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zabudowa działki rekreacyjnej na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi jest nielegalna - uznał białostocki sąd

5.08.2021, 13:52

Działka rekreacyjna na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi znów jest niezabudowana. O tym, że na terenach chronionych, na lewym brzegu Narwi wyrosło wysokie ogrodzenie informowaliśmy w kwietniu.


Przy starorzeczu Narwi w obrębie wsi Pniewo pojawiła się zabudowa - według przyrodników to samowola budowlana

22.04.2021, 14:09

Samowola budowlana na terenie objętym ochroną przyrodniczą czy zagospodarowana zgodnie z prawem działka rekreacyjna - spór rozstrzygnie prawdopodobnie dopiero sąd.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok