Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku trwa konferencja "Wyzwania w Zarządzaniu w Obliczu Gospodarki 4.0"

W Białymstoku trwa konferencja "Wyzwania w Zarządzaniu w Obliczu Gospodarki 4.0"

autor: Ryszard Minko

23.06.2022, 18:02, akt. 18:06

W Podlaskiem już funkcjonują firmy działające w dobie przemysłu 4.0, ale brakuje szerszego wdrożenia tej światowej rewolucji przemysłowej. To jedna z konkluzji odbywającej się w Białymstoku konferencji naukowej poświęconej wykorzystaniu nowoczesnych technologii w przemyśle i zarządzaniu.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


Nie bez znaczenia jest też agresja Rosji na Ukrainę, która przemodelowuje globalną gospodarkę. To zagrożenie, ale i szansa na wprowadzenie zmian, chociażby w górnictwie, do którego teraz musimy wracać. Sęk w tym, by wrócić wykorzystując najnowsze rozwiązania technologiczne. Wtedy można na to patrzeć jako na szansę, a nie zagrożenie – zauważa doktor Mariusz Citkowski z Instytutu Zarzadzania Uniwersytetu w Białymstoku.

Podlaską niszą, w której mogą być wykorzystywane nowoczesne technologie jest rolnictwo. To realna szansa na rozwój regionu, w którym rolnictwo jest jedną z dominujących branż – ocenia znany białostocki innowator Petros Psyllos. Wyjaśnia, że przecież już teraz w regionie działają firmy tworząc e inteligentne, autonomiczne kosiarki czy automatyczne urządzenia do wyrywania chwastów.

Organizatorem konferencji naukowej poświęconej wyzwaniom w zarzadzaniu w przemyśle 4.0 jest Uniwersytet w Białymstoku. W trakcie piątkowych (24.06) obrad w uniwersyteckim kampusie będzie można zobaczyć przykładowe rozwiązania wykorzystania nowoczesnych technologii, jak na przykład kelnera-robota.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Waldemar Buda: Rząd przyjął podstawy prawne do wdrożenia w Polsce "tarczy dla pogranicza"

21.06.2022, 16:29

Rząd przyjął podstawy prawne do wdrożenia w Polsce "tarczy dla pogranicza" - poinformował we wtorek (21.06) na konferencji minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Dodał, że tarcza wynika z obowiązywania ustawy, która ograniczyła ruch przy granicy z Białorusią.


Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Wyzwania w Zarządzaniu w Obliczu Gospodarki 4.0"

23.06.2022, 20:18

Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Wyzwania w Zarządzaniu w Obliczu Gospodarki 4.0" odbędzie się w dniach 23-24 czerwca w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1 w budynku Wydziału Biologii.


Uniwersytet w Białymstoku odnotowany w prestiżowym światowym rankingu uczelni

13.06.2022, 14:11

Największa podlaska uczelnia publiczna - Uniwersytet w Białymstoku został odnotowany w światowym rankingu najlepszych uczelni - QS World University Rankings. Podobnie jak przed rokiem, UwB uplasował się w grupie sklasyfikowanej na pozycjach od 1001 do 1200.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok