Radio Białystok | Wiadomości | Wraca temat zagospodarowania terenu w rejonie ul. Jurowieckiej, Poleskiej, Ciepłej i Nowogródzkiej w Białymstoku

Wraca temat zagospodarowania terenu w rejonie ul. Jurowieckiej, Poleskiej, Ciepłej i Nowogródzkiej w Białymstoku

autor: Edyta Wołosik

6.07.2022, 13:56, akt. 15:50

Urzędnicy chcą jak najszybciej doprowadzić sprawę do końca, radni nie do końca zgadzają się z ich pomysłami. Wraca sprawa zagospodarowania terenu w rejonie ulic: Jurowieckiej, Poleskiej, Ciepłej i Nowogródzkiej w Białymstoku.

Źródło: UM Białystok
Źródło: UM Białystok


0:00
0:00
Wraca temat zagospodarowania terenu w rejonie ul. Jurowieckiej, Poleskiej, Ciepłej i Nowogródzkiej w Białymstoku - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W ubiegłym tygodniu radni nie przyjęli projektu planu zagospodarowania przestrzennego. Teraz temat wraca.

Sprawa dotyczy 11-hektarowej działki w rejonie ulic: Jurowieckiej, Poleskiej, Ciepłej i Nowogródzkiej w Białymstoku. Należy ona do jednej ze spółek komunikacyjnych, która swoją bazę chce przenieść w inne miejsce, ale potrzebuje na to pieniędzy. Prezes KZK Andrzej Świętoński podkreśla, że dotychczasowa baza jest uciążliwa dla okolicznych mieszkańców, ale też szkoda jest pieniędzy na ciągłe remonty, bo jest ona w złym stanie technicznym.  

By sprzedać teren za atrakcyjną i jak najwyższą cenę potrzebne są zmiany dotyczące jego przeznaczenia. Miejscy urbaniści oprócz możliwości budowy sklepu wielkopowierzchniowego proponują też bloki o wysokości od 18 do 35 metrów. W ubiegłym tygodniu radni nie przyjęli jednak planu zagospodarowania przestrzennego, m.in. dlatego - jak mówi - radna Katarzyna Bagan - Kurluta, bo nie było czasu na rzetelną dyskusję. A temat wrócił podczas obrad Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, by radni z  tej komisji mogli szczegółowo z nim się zapoznać.  

Ale - zdaniem radnego Macieja Biernackiego - nie tylko w tym był problem: "część z nas miała zastrzeżenia merytoryczne, m.in. dotyczące wprowadzania tak wysokiej zabudowy w tym miejscu".  

Projekt planu zagospodarowania przestrzennego nie uzyskał pozytywnej opinii radnych z Komisji Zagospodarowania Przestrzennego. Cztery osoby były "za" i cztery "przeciw".

Mimo to w najbliższy piątek (08.07) odbędzie się nadzwyczajna sesja w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części Białegostoku.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Większość białostockich radnych nie ma nic przeciwko temu, by przy ul. Jurowieckiej powstały kolejne bloki i hipermarket

25.01.2021, 17:06

Sklep wielkopowierzchniowy i kolejne bloki - takie inwestycje będą możliwe przy ul. Jurowieckiej w Białymstoku.


Przy ul. Jurowieckiej w Białymstoku mają powstać kolejne bloki

24.01.2021, 14:29

Miejscy urbaniści chcą dać możliwość budowy kolejnych bloków przy ul. Jurowieckiej w Białymstoku. Tak wynika z ich zapowiedzi dotyczących planu zagospodarowania przestrzennego części osiedla Sienkiewicza.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


fot. Katarzyna Turowicz
REGION
15.08.2022, 14:06, akt. 14:14

Jarmark Kamedulski w Wigrach
Jesus Imaz, 1.08.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.08.2022, 20:23, akt. 20:57

Jesus Imaz: Wracamy do gry
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok