Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Podlaskiego jednymi z najbardziej rzetelnych dłużników w Polsce

Mieszkańcy Podlaskiego jednymi z najbardziej rzetelnych dłużników w Polsce

18.08.2022, 09:19, akt. 12:01

Co dwudziesty mieszkaniec Podlaskiego jest zadłużony, a jego zobowiązania to średnio 18 tys. zł. Tak wynika z najnowszego Rankingu Rzetelności Konsumentów, który przygotował Krajowy Rejestr Długów.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Autorzy zestawienia przyjrzeli się tym razem wynikom za pierwszą połowę tego roku. Porównano, jaki odsetek mieszkańców każdego z województw zaciągnął zobowiązania, jakie jest jego średnie zadłużenie w Krajowym Rejestrze Długów i ile wynosi ono w przeliczeniu na głowę każdego mieszkańca. 

Okazało się, że od Podlaskiego wyżej usytuowało się tylko Podkarpacie, gdzie długi ma mniej niż co 25 mieszkaniec. Dlatego i kwota zadłużenia w przeliczeniu na głowę każdego z nich jest u nich niższa, bo wynosi niespełna 700 zł, podczas gdy w woj. podlaskim prawie 1 tys.

Za to dłużnicy z Podlaskiego, którzy już trafili do krajowego rejestru, kwotą średniego zobowiązania wyprzedzają mieszkańców aż siedmiu województw, czyli znajdują się w połowie tabeli. Najniższe długi zaciągano w Lubuskiem, a najwyższe na Mazowszu. Najwięcej zadłużonych jest za to w Zachodniopomorskiem - prawie co dziesiąty mieszkaniec tego województwa ma zobowiązania finansowe.

Ale to nie oni mają największą sumę zadłużenia - tu z ponad 6 mld zł przodują Śląsk i Mazowsze, podczas gdy wszyscy podlascy konsumenci mają do oddania niespełna 1 mld zł, co daje woj. podlaskiemu najlepszą lokatę w Polsce. Dlatego w konkluzji raportu pojawia się stwierdzenie, że mieszkańcy Podlaskiego są „uczciwi, sumienni i unikają długów”.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Można już składać wnioski o wakacje kredytowe [rozmowa]

29.07.2022, 15:48

Od piątku (29.07) można składać wnioski o wakacje kredytowe, czyli możliwość zawieszenia spłaty raty kredytu hipotecznego przez maksymalnie 8 miesięcy w tym i przyszłym roku. Dotyczy to osób, które zaciągnęły kredyt w złotych na własny cel mieszkaniowy.


prof. Waldemar Rogowski

29.07.2022, 07:43

Wakacje kredytowe pozwolą na odroczenie spłaty kredytu hipotecznego udzielonego w polskiej walucie łącznie przez 8 miesięcy - mówi prof. Waldemar Rogowski.


Prezydent podpisał ustawę o wakacjach kredytowych

14.07.2022, 11:45

Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek (14.07) w Belwederze ustawę ws. wsparcia kredytobiorców przewidującą m.in. wakacje kredytowe i zwiększenie środków Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. W ustawie zawarto też wydłużenie do 31 października tarcz antyinflacyjnych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok