Radio Białystok | Wiadomości | Podlaskie organizacje pozarządowe mogą starać się o dotacje z Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy

Podlaskie organizacje pozarządowe mogą starać się o dotacje z Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy

autor: Renata Reda

25.08.2022, 18:14, akt. 18:36

Około 2,5 miliona złotych w tym i w przyszłym roku ma trafić na wsparcie inicjatyw młodego pokolenia w województwie podlaskim. To w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy. Do składania wniosków namawia białostocka młodzieżówka PiS-u. O dotacje mogą starać się organizacje pozarządowe, ale też np. samorządy studenckie czy koła naukowe.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda


0:00
0:00
Podlaskie organizacje pozarządowe mogą starać się o dotacje z Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Pełnomocnik Forum Młodych PiS w Podlaskiem Bartosz Stasiak zaznacza, że Fundusz ma przede wszystkim wzmocnić różne organizacje młodzieżowe.

"Program ma realizować trzy priorytety" - dodaje pełnomocnik wojewody podlaskiego do spraw rozwoju społeczeństwa obywatelskiego Małgorzata Mitura.

Pierwszym z nich jest aktywizacja młodzieży w samorządach. Został podzielony na dwie ścieżki: wsparcie młodzieży w jednostkach samorządu terytorialnego, czyli np. młodzieżowych rad gmin oraz na wsparcie organizacji studenckich, samorządów szkolnych, uczniowskich, doktoranckich. Organizacje pozarządowe mogą starać się o rolę regrantera w każdym województwie. Kolejne dwa priorytety to organizacje młodzieżowe w życiu publicznym oraz wzmocnienie kompetencji organizacji młodzieżowych, gdzie chodzi o wzmocnienie samego potencjału organizacji i wsparcie od środka tak, by mogły coraz prężniej działać

- tłumaczy Małgorzata Mitura.

Trwający konkurs stanowi odpowiedź na liczne postulaty młodzieży zgłaszane w konsultacjach Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia. W sumie wzięło w nich udział około 30 tysięcy osób.

Oferty składane w ramach Funduszu Młodzieżowego nie wymagają wniesienia wkładu własnego. Oferty należy składać za pośrednictwem strony internetowej generator.niw.gov.pl do 12 września.

Kwota dotacji na ten rok w całym kraju to 10 milionów złotych. Zaś w 2023 i w kolejnych latach na wsparcie przeznaczono rocznie po 20 milionów złotych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


7,7 mln zł z UE więcej na nowe miejsca w podlaskich przedszkolach

24.08.2022, 13:54

7,7 mln zł więcej niż planowano trafi w Podlaskiem na projekty, których celem jest m.in. tworzenie nowych miejsc w przedszkolach. Pozwoli to utworzyć ok. 150 takich miejsc – poinformowano w środę (24.08) na konferencji prasowej w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku.


400 tys. zł z programu Kreatywna Wieś trafi do 23 podlaskich gmin

21.07.2022, 15:38

Będą remonty świetlic, powstaną też nowe miejsca do rekreacji. Kolejne inwestycje w podlaskich gminach dofinansował samorząd województwa.


Organizacje pozarządowe mogą starać się o dotacje na prowadzenie zajęć pozalekcyjnych w szkołach

18.07.2022, 10:37

Od września do szkół będą mogły wejść niektóre organizacje pozarządowe. Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło niedawno nabór wniosków na dofinansowanie działań mających wspierać edukację.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
BAJM OiFP
Fotolia.com
WYPADEK
30.09.2022, 09:03, akt. 09:06

Wypadek na ul. Zjazd w Łomży

Pakowanie paczek do "Gwiazdki z książką", fot. Monika Kalicka
REGION
29.09.2022, 11:51, akt. 11:56

Druga edycja akcji "Czytanie ma głos"

Źródło: Archiwum
SUWAŁKI
28.09.2022, 20:52, akt. 21:15

Suwałki mają nowy herb


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok