Radio Białystok | Wiadomości | Członkowie zespołu Sabaton honorowymi obywatelami gminy Zawady

Członkowie zespołu Sabaton honorowymi obywatelami gminy Zawady

3.09.2009, 16:03, akt. 16:03

Nagrali piosnkę 40:1 o obrońcach odcinka Wizna z czasów II wojny światowej - zostali honorowymi obywatelami gminy Zawady. Członkowie szwedzkiego zespołu Sabaton honorowe tytuły odbiorą w najbliższą niedzielę, podczas specjalnego koncertu na Górze Strękowej.

Certyfikaty są już gotowe, czekają tylko na wręczenie powiedział Polskiemu Radiu Białystok wójt gminy Zawady, Paweł Pogorzelski. To na Górze Strękowej, gdzie walczył mim kpt. Raginis zespół Sabaton nakręcił teledysk do piosenki 40 do 1. Wcześniej amatorski teledysk stworzył fan zespołu i umieścił nagranie w internecie. Obejrzało je ponad pół miliona ludzi na całym świecie.

A to - jak przyznaje wójt - znakomita promocja dla gminy. Dlatego mieszkańcy postanowili podziękować Szwedom. Tytuł honorowego obywatela gmina Zawady przyznała pierwszy raz. Nie wiążą się z tym żadne korzyści majątkowe. Mogłoby się to zmienić, gdyby członkowie zespołu postanowili osiedlić się na terenie gminy. Wtedy wójt pomyślałby o specjalnych ulgach np. podatkowych. Niedzielny koncert zespołu Sabaton na Górze Strękowej jest częścią obchodów 70. rocznicy bitwy pod Wizną. (mch)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok