Radio Białystok | Wiadomości | Znamy laureatów tegorocznych "Michałów"

Znamy laureatów tegorocznych "Michałów"

autor: Dominika Dębska

29.09.2022, 07:15, akt. 10:59

Krakowski biskup, libański ksiądz, podbiałostocka szkoła i dowódca Pułku Rozpoznawczego - to laureaci tegorocznych nagród Michały. Wyróżnienie, w nawiązaniu do spuścizny księdza Michała Sopoćki, ma uhonorować osoby i instytucje zaangażowane w propagowanie miłosierdzia Bożego i działalność charytatywną.

źródło: archibial.pl
źródło: archibial.pl

Michała w kategorii "Apostoł Miłosierdzia" dostał krakowski bp Jan Zając. 

"To uhonorowanie jego pracy w roli kustosza sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach" - mówi dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej - ks. Jerzy Sęczek. 

Laureatem w kategorii "Świadek Miłosierdzia Bożego w świecie" został ks. Miled Felix Skayem z Zakonu Libańskich Misjonarzy Maronitów - w uznaniu jego zaangażowania w propagowanie miłosierdzia, powstanie muzeum i sankuarium św. Jana Pawła II. 

Laureatem Michała w kategorii "Świadek Miłosierdzia Bożego w Polsce" został płk Paweł Adam Lachowski, dowódca 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego - za akcję wysłania na front ukraiński i polską granicę obrazków z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, także w wersji przetłumaczonej na języki rosyjski i ukraiński.  

Laureatem Michała w kategorii Wychowawca Miłosierdzia został dyrektor Mirosław Guzewicz  i Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Sopoćki z Księżyna.

Michały to nagrody przyznawane przez miesięcznik Archidiecezji Białostockiej „Drogi Miłosierdzia". Po gali metropolita białostocki abp Józef Guzdek na zakończenie obchodów Dni Patrona Białegostoku odprawił mszę w intencji mieszkańców miasta.

| red: sp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rozpoczęły się Dni Patronalne Białegostoku

24.09.2022, 13:33

Dni Patronalne Białegostoku to cykl wydarzeń upamiętniających rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, patrona miasta.


Wręczono tzw. "Michały" - specjalne wyróżnienie odebrał były metropolita białostocki Tadeusz Wojda

28.09.2021, 17:56

Te wyróżnienia honorują osoby i instytucje, które w swoim życiu i działalności kierują się dziedzictwem i przesłaniem błogosławionego księdza Michała Sopoćki. W Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej wręczono tzw. "Michały". To wyróżnienia Miesięcznika Archidiecezji Białostockiej "Drogi Miłosierdzia".ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok