Radio Białystok | Wiadomości | W okolicach Zambrowa rozszczelniła się cysterna z niebezpiecznymi materiałami [zdjęcia, wideo]

W okolicach Zambrowa rozszczelniła się cysterna z niebezpiecznymi materiałami [zdjęcia, wideo]

30.09.2022, 16:21, akt. 18:14

W miejscowości Nagórki Jabłoń, w okolicach Zambrowa, doszło do rozszczelnienia zbiornika w samochodzie ciężarowym, przewożącym niebezpieczne materiały.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Strażacy zakończyli już akcję usuwania żrącej substancji, która wyciekła na drogę krajową nr 63 w miejscowości Nagórki-Jabłoń koło Zambrowa. Droga przez ponad 3 godziny była zablokowana. 

Jak mówi starszy kapitan Tomasz Rogowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku, substancja wyciekła z jednego ze zbiorników, które były przewożone samochodem ciężarowym. O zagrożeniu strażaków poinformował kierowca.


Na miejscu pracowało 10 jednostek Straży Pożarnej, w tym specjalistyczna, przygotowana do usuwania zagrożeń chemicznych. 

Jak powiedzieli strażacy naszemu reporterowi Pawłowi Wądołowskiemu - jest to żrąca substancja Mergal K9N. Według opisu jest to substancja bakteriobójcza, grzybobójcza, którą na przykład dodaje się do farb. Substancja była przewożona w 1000-litrowym zbiorniku, na naczepie samochodu. Zbiornik był uszkodzony na samym dole, w kilku miejscach.

W miejscu zdarzenia nie ma już utrudnień w ruchu.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok