Radio Białystok | Wiadomości | Akcja "Weekend seniora z kulturą" w Podlaskiem

Akcja "Weekend seniora z kulturą" w Podlaskiem

autor: Olga Gordiejew, Ryszard Minko

1.10.2022, 12:16, akt. 12:55

Ta akcja ma zachęcić osoby starsze do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Trwa "Weekend seniora z kulturą" i wśród 500 instytucji z całego kraju, które przyłączyły się do tej inicjatywy, są także podlaskie placówki.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

W Muzeum Podlaskim w białostockim ratuszu w sobotę od 13:00 możemy zwiedzać "Galerię Malarstwa Polskiego" i wystawę "Kwiaty Europy. Najcenniejsze dzieła sztuki ze zbiorów Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego".

W Muzeum Historycznym w Białymstoku w sobotę i niedzielę o 11:00 zobaczymy trzy wystawy: "Białystok - makieta barokowego miasta z widowiskiem multimedialnym - Wersal Północy wśród dźwięków i świateł", "Odzyskana historia. Hotel Ritz", "W białostockiej kamiennicy".

A w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w niedzielę o 15:00 rozpocznie się oprowadzanie po wystawie "Alfons Karny. Opus Vitae", która prezentuje dorobek artystyczny jednego z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy XX wieku. Artysta specjalizował się głównie w rzeźbie portretowej.

Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy możemy odkrywać w sobotę i niedzielę od 12:00. Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza w niedzielę o 10:00 na wystawę prezentującą słynące łaskami ikony na Podlasiu "Błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia…"

Muzeum w Tykocinie przez dwa weekendowe dni o 13:00 proponuje spacer historyczny wzdłuż brzegu Narwi - "Rzeczne miasto portowe - Tykocin". W Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim w niedzielę w południe warto zobaczyć wystawę "Malowane obiektywem Wiktora Wołkowa". To wybrane fotografie artysty oraz elementy jego warsztatu pracy.

Na wszystkie wydarzenia w Muzeum Podlaskim w ramach akcji "Weekend seniora z kulturą" obowiązuje specjalny bilet wstępu w cenie 2 zł.

W Białymstoku również Dom Kultury "Śródmieście" przyłączył się do tej ogólnopolskiej akcji. W sobotę seniorzy mogą bezpłatnie zwiedzić wystawę "Impresje baletowe" Joanny Sawickiej. Na pracach zdjęcia tancerek z Ogniska Baletowego przeplatają się z motywami roślinnymi i naturą.

Specjalną propozycję dla seniorów przygotowało również Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. W niedzielę 12:00 rozpocznie się spotkanie z farmaceutką dotyczące zastosowania ziół w kuchni i medycynie. Później zdobytą wiedzę można będzie wykorzystać w praktyce. Uczestnicy wezmą udział w pokazie przyrządzania octów ziołowych i warsztatach przygotowywania mieszanek z ziół o konkretnych właściwościach: poprawiających trawienie, uspokajających, poprawiających odporność. W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej wstęp na spotkanie jest bezpłatny.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok