Radio Białystok | Wiadomości | Nie będzie nowych ograniczeń wagowych dla ciężarówek, które przejeżdżają przez most Hubala w Łomży

Nie będzie nowych ograniczeń wagowych dla ciężarówek, które przejeżdżają przez most Hubala w Łomży

autor: Paweł Wądołowski

5.10.2022, 15:10, akt. 18:23

Urzędnicy wycofali się ze swojej decyzji pod wpływem przedsiębiorców. Nie będzie nowych ograniczeń wagowych dla samochodów ciężarowych, które przejeżdżają przez most Hubala w Łomży.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski


0:00
0:00
Nie będzie nowych ograniczeń wagowych dla ciężarówek, które przejeżdżają przez most Hubala w Łomży - relacja Pawła Wądołowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Zostają też ulgi dla lokalnych firm. Znak wprowadzający nowe ograniczenia jest już usunięty - mówi Łukasz Czech z Urzędu Miasta w Łomży.

Obecnie obowiązuje na moście zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych o masie powyżej 10 ton. Zakaz ten dotyczy przewozu rzeczy po północy i przed 5:00. Nie dotyczy to dojazdu do i z powiatu łomżyńskiego. Wprowadzone w ubiegłym tygodniu ograniczenia do 30 ton, bez wyłączeń dla ruchu lokalnego, z uwagi na liczne sygnały od przewoźników i przedsiębiorców zostało zdjęte. Wykonana zostanie w nieodległym czasie kolejna ekspertyza, która rozstrzygnie jakiej masy pojazdy będą mogły wjeżdżać na ten most

- mówi Łukasz Czech.

W piątek (20.09) urzędnicy informowali, że most Hubala jest w złym stanie technicznym i przed wjazdem na przeprawę stanął znak ograniczający wagę wjeżdżających samochodów do 30 ton. Miało też nie być wyłączeń z tego ograniczenia dla lokalnych firm. To spowodowałoby kilkukrotne wydłużenie tras, które muszą pokonywać samochody ciężarowe wyjeżdżające z Piątnicy. Teraz wszystko wróciło do stanu z ubiegłego tygodnia.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Łomża: otwarto nowy fragment ulicy Meblowej

26.09.2022, 19:52

To kolejny odcinek tak zwanej małej obwodnicy Łomży. Od poniedziałku (26.09) kierowcy mogą korzystać z nowego fragmentu ulicy Meblowej.


W Łomży nie będzie wyłączania miejskiego oświetlenia

19.09.2022, 15:37

Nie będzie wyłączania miejskiego oświetlenia w Łomży, bo "miasto" płaci za energię elektryczną według stałych stawek. Zaoferowała je firma, która wygrała przetarg na dostawę energii w tym roku.


Łomża: wprowadzono ruch wahadłowy na Starym Rynku

11.08.2022, 07:38

Od czwartku (11.08) na Starym Rynku w Łomży na odcinku od skrzyżowania z ul. Senatorską do skrzyżowania z ul. Woziwodzką (przed frontem ratusza) będzie czasowo obowiązywał ruch wahadłowy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok