Radio Białystok | Wiadomości | PlusLiga: pierwszy mecz siatkarzy Ślepska Malow Suwałki u siebie i wygrana z Treflem Gdańsk 3:1

autor: Marcin Mazewski, Michał Stepaniuk

7.10.2022, 07:19, akt. 07:28

Ślepsk Malow Suwałki wygrał z Treflem Gdańsk w drugiej kolejce siatkarskiej PlusLigi.

XIII Memoriał Józefa Gajewskiego w Suwałkach, fot. Marcin Mazewski

Biało-niebiescy pokonali gdańszczan 3:1. W pierwszym secie tego bardzo emocjonującego spotkania było 26:24 dla suwalskiej ekipy, drugiego wygrali goście do 18, dwie ostatnie odsłony po zacieklej walce wygrał Ślepsk do 27 i do 25. Nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania otrzymał przyjmujący gospodarzy - Serb Miran Kujundžić. Po dwóch ligowych spotkaniach drużyna z Suwałk z trzema punktami na koncie zajmuje 8 miejsce.

Teraz podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza zagrają na wyjeździe z Resovią. Ten mecz w niedzielę (9.10) o 17:30.

Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk 3:1 (26:24, 18:25, 29:27, 27:25).

Ślepsk Malow Suwałki: Miran Kujundzic, Andreas Takvam, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Cezary Sapiński, Matias Sanchez - Mateusz Czunkiewicz (libero) - Mariusz Magnuszewski, Arkadiusz Żakieta, Łukasz Rudzewicz.

Trefl Gdańsk: Bartłomiej Bołądź, Jan Martinez Franchi, Lukas Kampa, Patryk Niemiec, Piotr Orczyk, Karol Urbanowicz - Luke Perry (libero) - Mikołaj Sawicki.

źródło: PAP | red: maj

Suwalczanie przegrali w Nysie z tamtejszą Stalą 1:3, w setach 27:29, 25:22, 21:25 i 19:25.

Ślepsk Malow rozpoczyna czwarty sezon w PlusLidze

30.09.2022, 08:37

Poprzedni suwalczanie zakończyli na 12 miejscu w tabeli.

Dominik Kwapisiewicz

29.09.2022, 12:21

- Po cichu liczymy na grę w play-offach, jednak mogą być wolne jedno czy dwa miejsca, a chętnych siedmiu czy ośmiu - mówi Dominik Kwapisiewicz.

Trefl Gdańsk został zwycięzcą XIII edycji Memoriału Józefa Gajewskiego [zdjęcia]

16.09.2022, 23:09

To czwarte zwycięstwo gdańszczan w tym turnieju.