Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia przegrywa z Lechem Poznań na zakończenie rundy [zdjęcia, wideo]

Jagiellonia przegrywa z Lechem Poznań na zakończenie rundy [zdjęcia, wideo]

12.11.2022, 17:41, akt. 13.11.2022, 15:08

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 z Lechem Poznań. Gola dla Jagiellonii strzelił Mateusz Skrzypczak, a wyrównał Mikael Ishak. W drugiej połowie, w doliczonym czasie gry bramkę Lechowi zapewnił Filip Szymczak.

0:00
0:00
Kibice Jagiellonii nie kryją rozczarowania, ale mają nadzieję, że po zimowej przerwie piłkarze poprawią wyniki - relacja Marcina Glińskiego | Pobierz plik.

Lech wygrywa w Białymstoku po dziewięciu latach

Po jedenastu meczach (od kwietnia 2013 roku) bez zwycięstwa w Białymstoku, Lech w sobotę zdobył trzy punkty w meczu z Jagiellonią. W doliczonym czasie gry gola na wagę ważnej wygranej zdobył dla gości Filip Szymczak.

Białostoczanie zakończyli pierwszą część sezonu ekstraklasy serią sześciu meczów z rzędu bez wygranej, w trzech ostatnich meczach nie zdobyli punktu.

Radiowy skrót meczu:

Radiowa relacja z całego meczu:

Do przerwy 1:1

Początek meczu to dominacja piłkarzy Lecha, którzy często gościli na połowie Jagiellonii. Goście nie potrafili jednak przełożyć tego na gola.

Na początku meczu sędzia dwa razy musiał przerywać mecz z powodu zachowania białostockich kibiców. Grupa, zajmująca się oprawą na spotkaniach Jagiellonii - UJB - świętowała 20-lecie powstania. Fani odpalali pirotechnikę, która zadymiła boisko i arbiter był zmuszony przerywać grę.

Jagiellonia Białystok pierwszy celny strzał oddała dopiero w 29. min. Piłkę do dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Matysik, ale na posterunku był Bednarek i pewnie złapał piłkę.

Żółto-czerwoni coraz pewnie radzili sobie z rywalami, a efektem tego była bramka, którą zdobył Mateusz Skrzypczak w doliczonym czasie. Jesus Imaz "znalazł" dośrodkowaniem w polu karnym Mateusza Skrzypczaka, były obrońca Lecha głową uderzył bardzo precyzyjnie, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki gości.

Jaga nie utrzymała jednak prowadzenia. Tuż przed przerwą gola strzelił Mikael Ishak i drużyny zeszły do szatni przy wyniku 1:1.

Pożar na stadionie

W pierwszej połowie doszło do niebezpiecznej sytuacji. Po tym, jak kibice odpalili race, zapalił się głośnik zawieszony pod dachem stadionu przy ul. Słonecznej. Musieli ugasić go strażacy, a kibice, którzy stali w sektorze pod tym głośnikiem musieli przejść na inne miejsca.

W drugiej połowie Lech już dominował; goście grali szybciej i stwarzali sytuacje strzeleckie. W 49. min Zlatan Alomerovic obronił mocne, płaskie uderzenie Pedro Rebocho, pięć minut później ofiarnie wybił piłkę spod nóg Ishaka w polu bramkowym. W 58. min znowu serbski bramkarz uratował gospodarzy, broniąc strzał z bliska Filipa Szymczaka.

Jagiellonia grała mocno cofnięta, praktycznie bez zagrożenia pod bramką Lecha, jeśli nie liczyć słabych strzałów głową Nene i Fedora Cernycha. W 86. min znowu Alomerovic musiał wykazać się umiejętnościami - zza pola karnego nieźle uderzył Heorhij Citaiszwili.

Sędzia Daniel Stefański do drugiej połowy meczu doliczył dziesięć minut, bo tym razem race odpalili kibice "Kolejorza". W pierwszej minucie tego doliczonego czasu padła zwycięska bramka. Po zagraniu Ba Loui z lewej strony podanie w polu karnym przedłużył Ishak, piłka trafiła do Szymczaka, który płaskim strzałem pokonał Alomerovica.

Jagiellonia mogła wyrównać, ale tuż przed końcowym gwizdkiem piłka po strzale Cernycha z szesnastu metrów trafiła w słupek.

Teraz piłkarze mają przerwę, a do gry wrócą pod koniec stycznia.

Wypowiedzi trenerów i piłkarzy po meczu:

Maciej Stolarczyk:

John van den Brom:

Wojciech Łaski:

Mateusz Skrzypczak:

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Mateusz Skrzypczak (45+1-głową), 1:1 Mikael Ishak (45+6-głową), 1:2 Filip Szymczak (90+1).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Wojciech Łaski, Nene. Lech Poznań: Michał Skóraś, Alan Czerwiński.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 10167.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic – Bogdan Tiru, Mateusz Skrzypczak (75. Jakub Lewicki), Israel Puerto – Wojciech Łaski (71. Fedor Cernych), Miłosz Matysik (71. Martin Pospisil), Nene (90+6 Juan Camara), Bojan Nastic – Tomas Prikryl, Jesus Imaz, Marc Gual (90+6 Maciej Bortniczuk).

Lech Poznań: Filip Bednarek - Alan Czerwiński (57. Joel Pereira), Antonio Milic (46. Filip Dagerstaal), Lubomir Satka, Pedro Rebocho - Heorhij Citaiszwili (87. Adriel Ba Loua), Radosław Murawski, Joao Amaral (57. Filip Szymczak), Jesper Karlstroem, Michał Skóraś (57. Filip Marchwiński) - Mikael Ishak.

źródło: PAP | red: wsz, sk, mag, mark

Kolejne ligowe starcia m.in. KS BAS-u Białystok, Tura Bielsk Podlaski i Centrum Augustów czy ostatni mecz w tym roku Jagiellonii Białystok - te wydarzenia czekają w najbliższy weekend kibiców podlaskich drużyn.

Karol Świderski

10.11.2022, 16:30

Wszystko jasne. Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz ogłosił w czwartek (10.11) nazwiska 26 piłkarzy, którzy polecą na mistrzostwa świata w Katarze. Wybrał ich z 47-osobowej tak zwanej szerokiej kadry.

Czesław Michniewicz ogłosił nazwiska piłkarzy, którzy polecą do Kataru

10.11.2022, 15:25

Selekcjoner Czesław Michniewicz ogłosił nazwiska 26 piłkarzy, którzy polecą na mundial w Katarze.

Powstały nowe kalendarze z piłkarzami Jagiellonii Białystok

10.11.2022, 14:30

To gratka dla kibiców Jagiellonii Białystok, ale nie tylko. Tradycją ubiegłych lat, powstały nowe kalendarze z piłkarzami żółto-czerwonych. W ubiegłym roku były scenki filmowe z zawodnikami, a tym razem na zdjęciach towarzyszą im podopieczni fundacji Naszpikowani.

Zlatan Alomerović: To jest trudny okres

5.11.2022, 19:01

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie potrafili wygrać wyjazdowego ligowego meczu w tej rundzie. W sobotę (5.11) żółto-czerwoni przegrali z Cracovią 0:1 (0:0). Jedynego gola strzelił Matej Rodin.

Maciej Stolarczyk: Z pokorą przyjmujemy przegraną

5.11.2022, 17:55

Jagiellonia wciąż bez wygranej na wyjeździe - tym razem przegrała z Cracovią

5.11.2022, 17:06

Jesus Imaz

30.10.2022, 19:40

- Nikt nie lubi przegrywać 2:5, a szczególnie boli porażka przed własną publicznością - mówi o meczu z Legią Warszawa Jesus Imaz.

Mateusz Skrzypczak: Stracona bramka wszystko zaburzyła

29.10.2022, 18:06

Piłkarze Jagiellonii Białystok upokorzeni przez zawodników Legii Warszawa. Żółto-czerwoni przegrali ligowe spotkanie przed własną publicznością 2:5 (1:3).

Maciej Stolarczyk: To bolesna lekcja

29.10.2022, 20:20