Radio Białystok | Wiadomości | Zbliża się East Design Days na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej - będą wystawy i spotkania

Zbliża się East Design Days na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej - będą wystawy i spotkania

autor: Ryszard Minko

15.11.2022, 14:28, akt. 14:34

To tylko pozornie wydarzenie skierowane wyłącznie do pasjonatów architektury - bo nie zabraknie na nim ciekawych wystaw, a nawet performance'u muzycznego. W czwartek i piątek (17-18.11) Wydział Architektury organizuje doroczne spotkanie poświęcone wzornictwu - East Design Days.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko

- W tym roku skupimy się na architekturze nowych czasów, bo czasy są nowe. Spróbujemy na przykład odpowiedzieć na pytanie dlaczego niektóre budowle są "tak brzydkie”. Udało nam się zaprosić do dyskusji takie sławy jak projektantkę polskiego pawilonu na światowej wystawie Expo w Dubaju, architekt Martę Sękulską-Wrońską czy kontrowersyjnego architekta Czesława Bieleckiego - mówi dziekan wydziału architektury PB dr habilitowany Aleksander Asanowicz.

- Poza spotkaniami autorskimi z architektami, zwiedzający będą mogli zobaczyć między innymi wystawę prac stworzonych przy użyciu sztucznej inteligencji czy wziąć udział w odsłonięciu nowego muralu stworzonego przez studentów - mówi współorganizatorka pokazów znana projektantka mody Elwira Horosz.

East Design Days rozpoczynają się w czwartek przed południem i potrwają do piątku. Wydarzenie odbywa się na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Pokazy i spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


East Design Days Politechniki Białostockiej w tym roku w sieci

21.10.2020, 15:02

East Design Days Politechniki Białostockiej to jedyne w regionie wydarzenie poświęcone nowoczesnemu wzornictwu. Pierwsze dwie edycje imprezy przyciągały spore rzesze zainteresowanych, teraz z powodu epidemii pokazy przenoszą się do sieci.


Ostatni dzień imprezy East Design Days na Politechnice Białostockiej

26.10.2019, 09:28

To wydarzenie nie tylko dla architektów, ale dla każdego, kto interesuje się nowoczesnym wzornictwem.


Elwira Horosz i Adam Jakimowicz

22.10.2019, 10:24

- East Design Days to jedyne w Białymstoku i w tej części Polski wydarzenie poświęcone sztuce użytkowej - od architektury wnętrz, przez meble, wzornictwo samochodów, łodzi po wszelkie objawy twórczość, którą da się wykorzystać w domu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok