Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy działacze Konfederacji protestują przeciwko wydatkom władz Białegostoku

Podlascy działacze Konfederacji protestują przeciwko wydatkom władz Białegostoku

autor: Adam Klimiuk

28.11.2022, 13:13, akt. 14:16

Przeciw - ich zdaniem - niepotrzebnym wydatkom władz Białegostoku protestują podlascy działacze Konfederacji. Spotkali się przy bloku na białostockim osiedlu Nowe Miasto, gdzie niedawno powstał mural Konstytucja.

fot. Adam Klimiuk
fot. Adam Klimiuk

- Malowidło kosztowało 12 tys. zł. Te wydatki nie były uwzględnione w budżecie miasta, nikt nie opytał o zgodę radnych czy mieszkańców - mówi Bartosz Malewski z Konfederacji.


- Pytaliśmy prezydenta Białegostoku, z jakiej części budżetu został sfinansowany. Okazało się, że z działu promocji. Władze miasta tłumaczą, że malowidło jest elementem białostockiego szlaku murali i świadczy o wielokulturowości miasta. Tymczasem już raz został pomazany. Teraz jest już odnowiony i dodatkowo założono tam monitoring, co jest dodatkowy wydatkiem - dodaje Bartosz Malewski.


- W dobie kryzysu prezydent Białegostoku nie powinien wydawać pieniędzy na niepotrzebne inwestycje - podkreśla inny działacz Konfederacji Wiesław Bielawski.


- Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zastanawia się, czy w Białymstoku nie wyłączać w nocy co trzeciej latarni. Skoro są takie trudności w budżecie miasta, tym bardziej skandaliczne jest wydawanie pieniędzy na takie inwestycje, które są nikomu niepotrzebne poza środowiskiem politycznym, z którym związany jest prezydent Truskolaski - zaznacza Wiesław Bielawski.


Jako kolejną niepotrzebną inwestycję władz Białegostoku działacze Konfederacji podają budowę niewielkiego szaletu miejskiego za 430 tys. zł.

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej przygotowali z kolei symboliczny czek na milion dolarów dla władz miasta, by te na podobne przedsięwzięcia nie wydawały pieniędzy podatników.

| red: zmj, mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ktoś zniszczył białostocki mural "KONSTYTUCJA"

21.10.2022, 16:42

Ktoś zniszczył ścianę bloku z muralem "KONSTYTUCJA" przy ul. Pułaskiego w Białymstoku. W środę (19.10) władze miasta miały oficjalnie odsłonić mural, ale uroczystość przesunięto. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że obawiają się zniszczenia malowidła, dlatego postanowili je najpierw zabezpieczyć.


Podlascy działacze Konfederacji przedstawili pomysły walki z rosnącą inflacją

30.09.2022, 09:25

Radykalne obniżki podatków, czy likwidacja zbędnych wydatków - to niektóre działania, które zdaniem Konfederacji mogą pomóc zatrzymać rosnącą inflację.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok