Radio Białystok | Wiadomości | Najnowsza białostocka toaleta publiczna nadal nie działa - budynek nie spełnia norm

Najnowsza białostocka toaleta publiczna nadal nie działa - budynek nie spełnia norm

autor: Ryszard Minko

5.12.2022, 14:11, akt. 15:30

Słynna na całą Polskę najnowsza białostocka toaleta publiczna po raz kolejny wzbudza kontrowersje - bo nie dość, że okazała się koszmarnie droga – to co gorsze – nadal nie działa. Okazuje się, że niewielki budynek wyceniony na 430 tysięcy złotych nie spełnia norm i musi być poprawiony.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko


0:00
0:00
Najnowsza białostocka toaleta publiczna nadal nie działa - budynek nie spełnia norm i musi być poprawiony - relacja Ryszarda Minko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na razie jednak toaleta jest ogrodzona metalową siatką. Pytani przez nas białostoczanie krytykują władze miasta, które na budowlę przeznaczyły pieniądze, za które można kupić mieszkanie. Jedni spekulują, że może w środku są „złote sedesy”, inni zastanawiają się dlaczego obiekt nadal pozostaje zamknięty, a jego elewacja niszczeje poprzez działalność ptaków.

Agnieszka Zabrocka z Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku wyjaśnia, że po wykonaniu okazało się, że obiekt nie spełnia wymaganych przepisami norm i nie może być oddany do użytku. Wykonawca dostał miesiąc na usunięcie wad – podkreśla.

Pytana o to, w jaki sposób urzędnicy przeoczyli nieprawidłowości w projekcie budynku na etapie składania zamówienia, wyjaśnia, że w „dokumentach wszystko się zgadzało”. Zastrzega, że na tym etapie miasto nie zapłaciło za budynek.

A chodzi o budynek o wymiarach 2 x 3 metry ustawiony w parku sąsiadującym z zabytkowym Pałacem Branickich. Uwzględniając koszt przyłącza do sieci, cena za metr kwadratowy przekroczyła 70 tysięcy złotych.

Miejscy urzędnicy zapewniają, że wykonawca jeszcze nie otrzymał zapłaty za wadliwy budynek. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy będzie udostępniony mieszkańcom. 

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przynajmniej sławojkę mogli postawić - felieton Tomasza Kubaszewskiego

5.12.2022, 12:10

W ramach troski o pasażerów PKS Nova zrezygnowała w 70-tysięcznych Suwałkach z wynajmowania przestronnej sali z kasami biletowymi, poczekalnią i toaletami, przenosząc się do kanciapy, w której dwie osoby z walizkami z trudem się wymijają.


Białostoczanie nie mogą korzystać z miejskiej toalety w centrum miasta

2.12.2022, 16:16

Po tym, jak dwa miesiące temu wiceprezydent Białegostoku pochwalił się kosztowną inwestycją, mieszkańcy nadal nie mogą korzystać z publicznej toalety w pobliżu Pałacu Branickich.


Ponad 400 tysięcy złotych kosztowała nowa toaleta publiczna

6.10.2022, 17:21

Chociaż mieszkańcy przyznają, że takie inwestycje są bardzo potrzebne, to w tym przypadku cena budzi spore wątpliwości i jest tematem żartów.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP DYPTYK


Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok, 3.02.2023, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
3.02.2023, 23:30, akt. 4.02.2023, 00:01

Bartosz Bida: Ten punkt trzeba szanować [wideo]


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok