Radio Białystok | Wiadomości | Sąd w Bielsku Podlaskim aresztował Litwina podejrzanego o doprowadzenie do śmiertelnego wypadku

Sąd w Bielsku Podlaskim aresztował Litwina podejrzanego o doprowadzenie do śmiertelnego wypadku

5.12.2022, 18:37, akt. 18:51

Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim aresztował litewskiego kierowcę podejrzanego o doprowadzenie na drodze krajowej nr 19 do wypadku, w którym jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne. Według śledczych, wyprzedzając inny pojazd Litwin doprowadził do czołowego zderzenia.

Fotolia.com
Fotolia.com

Do wypadku doszło w miniony czwartek (1.12) późnym popołudniem (po zapadnięciu zmroku) w okolicach Denisek, na drodze krajowej nr 19 Białystok-Lublin.

Kierowca audi, 44-letni Litwin wykonujący manewr wyprzedzania, zjechał na sąsiedni pas gdzie doszło do czołowego zderzenia z samochodem dostawczym jadącym z naprzeciwka. W busa uderzyło jeszcze - jadące za nim - auto osobowe.

Łącznie tymi samochodami podróżowało osiem osób. Mimo prowadzonej reanimacji, na miejscu zmarł 67-letni mężczyzna - kierowca dostawczego busa. Cztery osoby z różnymi obrażeniami trafiły do szpitala. To trzech pasażerów busa oraz pasażerka audi.

44-letni litewski kierowca został zatrzymany; prokuratura zarzuca mu spowodowanie wypadku, w którym zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne. Jak podał w poniedziałek (05.12) zespół prasowy podlaskiej policji, sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i większą ostrożność, jazdę z bezpieczną prędkością i przewidywanie sytuacji na drodze. Przypomina, że w okresie jesienno-zimowym wcześnie zapada zmrok, jezdnie są mokre i śliskie, czasem też oblodzone.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych po wypadku na dk 19

1.12.2022, 18:56

Na drodze krajowej nr 19, na odcinku Zabłudów - Bielsk Podlaski, zderzyły się dwa samochody osobowe i bus. Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych.


Przedłuża się śledztwo ws. śmiertelnego wypadku z udziałem Małgorzaty Gersdorf

20.10.2022, 12:03

O kolejny miesiąc suwalska prokuratura przedłużyła śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w kwietniu pod Zambrowem na trasie S8. Na miejscu zginął wtedy 26-letni motocyklista.


Sąd Najwyższy uchylił wyrok ws. policjanta z Sokółki oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku

13.10.2022, 19:29

Sąd Najwyższy uchylił w czwartek (13.1) wyrok skazujący i przekazał do ponownego rozpoznania sprawę byłego policjanta z Sokółki oskarżonego o śmiertelny wypadek spowodowany pod wpływem alkoholu i ucieczkę z tego miejsca bez udzielenia pomocy rannemu pieszemu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok