Radio Białystok | Wiadomości | Jury wyłoniło finalistów konkursu muzycznego Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon"

Jury wyłoniło finalistów konkursu muzycznego Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon"

autor: Marcin Gliński

6.12.2022, 12:40, akt. 7.12.2022, 12:03

W piątek, 9 grudnia ogłosimy artystów, którzy wezmą udział w finale konkursu muzycznego Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon". We wtorek (06.12) jury wyłoniło zespoły i solistów spośród ponad 30 nadesłanych zgłoszeń.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

- Bardzo się cieszę, bo wielu wykonawców się zgłosiło w tym roku do naszego konkursu. Poziom był bardzo wysoki i ciężko było wyłonić finalistów. Skupialiśmy się na tym, żeby naprawdę była to dobra jakość muzycznie i żeby było różnorodnie - mówi szef muzyczny Polskiego Radia Białystok Marcin Kozłowski.

Wśród wybranych przez jury artystów są debiutanci i zespoły, które od wielu lat działają na podlaskiej scenie muzycznej. 

Są to zespoły i znane doskonale w regionie, ale też takie, które nas zaskoczyły i zaskoczą też naszych słuchaczy. To muzyka bardzo różnorodna. Cieszy też to, że jest wielu wykonawców, którzy śpiewają po polsku. Warto śledzić Niebieski Mikrofon, bo z tego konkursu wyrastają gwiazdy

- mówi dyrektor programowy Radia Białystok Dorota Niebrzydowska.

Od piątku na facebooku Polskiego Radia Białystok będzie można głosować na wyłonionych przez jury artystów - ten z największą ilością głosów zdobędzie nagrodę publiczności.

Zwycięzców czwartej edycji plebiscytu Niebieski Mikrofon - m.in. laureatów nagrody głównej i nagrody publiczności, poznamy podczas koncertu finałowego w Studiu Rembrandt, który zaplanowano na 19 lutego przyszłego roku. 

Wśród laureatów poprzednich edycji Niebieskiego Mikrofonu są tacy wykonawcy jak m.in. Dots, Faustyna Maciejczuk, Mgły, Cira, Szeptucha czy Seasonal.


Partnerem konkursu jest Województwo Podlaskie.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zespół Five Stages of Grief zwycięzcą Rockowań

22.10.2022, 08:23

Zespół Five Stages of Grief wygrał tegoroczną edycję Rockowań. W finale rywalizowało ze sobą siedem zespołów z regionu: Bies, Cavum, Five Stages of Grief, Jack Kill Project, La Venders, Obraz Kontrolny oraz Veikra.


Marcin Kozłowski, Tomasz Kleszczewski i Andrzej Bajguz

21.10.2022, 10:48

"Kiedy przyjrzymy się karierom zespołów i artystów którzy przeszli przez Niebieski Mikrofon, to to jest niesamowita historia" - mówi Andrzej Bajguz.


Rozpoczyna się czwarta edycja plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

21.10.2022, 07:40

Startujemy z czwartą edycją plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok! To konkurs skierowany do podlaskich artystów, którzy mogą dzięki niemu wystąpić na profesjonalnej scenie i dotrzeć ze swoją muzyką do szerszej publiczności.


Alicja Grabowska na żywo w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

25.09.2022, 00:01

Alicja Grabowska - aktorka, wokalistka, performerka, autorka tekstów, reżyser, autorka projektów z zakresu wielokulturowości Podlasia, a także laureatka Niebieskiego Mikrofonu - wystąpiła w niedzielę (25.09) na scenie radiowego Studia Rembrandt.


Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury - koncert na żywo w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

12.06.2022, 07:32

To kolejny laureat Niebieskiego Mikrofonu - muzycznej nagrody Polskiego Radia Białystok. Na scenie Studia Rembrandt w niedzielę (12.06) wystąpili młodzi artyści Studia Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury.


Mgły na żywo w Polskim Radiu Białystok

23.05.2022, 09:30

To będzie wyjątkowy wieczór. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią Mgły - laureat Niebieskiego Mikrofonu 2020. Na Koncert zapraszamy w niedzielę, 29.05, o godz. 18:05. Transmisja na antenie Radia Białystok oraz na kanale YouTube i mediach społecznościowych PRB.


Seasonal wystąpił w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok [zdjęcia, wideo]

15.05.2022, 19:46

Maciej Sochoń, czyli Seasonal wystąpił w niedzielę (15.05) w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Artysta jest laureatem Nagrody Specjalnej za całokształt twórczości w ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP DYPTYK


Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok, 3.02.2023, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
3.02.2023, 23:30, akt. 4.02.2023, 00:01

Bartosz Bida: Ten punkt trzeba szanować [wideo]


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok