Radio Białystok | Wiadomości | W związku z decyzją sądu drogowcy odstępują od umów z wykonawcami południowej obwodnicy Białegostoku

W związku z decyzją sądu drogowcy odstępują od umów z wykonawcami południowej obwodnicy Białegostoku

autor: Ryszard Minko

8.12.2022, 10:24, akt. 11:09

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zrywa umowy na wykonanie trzech odcinków południowej obwodnicy Białegostoku.

źródło: twitter.com/GDDKiA_B_stok
źródło: twitter.com/GDDKiA_B_stok

To konsekwencja prawomocnego orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego, który utrzymał w mocy decyzję o uchyleniu decyzji środowiskowej dla odcinka krajowej 19 Białystok Zachód – Ploski – mówi rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski.

W sytuacji, kiedy po wyrokach sądu nie mamy decyzji środowiskowej dotyczącej budowy, realizacja zawartych kontraktów nie ma podstaw prawnych – mówi Rafał Malinowski. Dodaje, że trwa inwentaryzacja prac budowalnych, a także przygotowywany jest nowy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Dokumenty mają być gotowe w pierwszym kwartale przeszłego roku.

Chodzi o trzy odcinki krajowej 19 o łącznej długości 39 kilometrów: Białystok Zachód – Księżyno, Księżyno – Białystok Południe, wraz z odcinkiem DK65 Białystok Południe – Grabówka oraz Białystok Południe – Ploski. 

Wykonawcami budów miały być trzy firmy, a łączna suma kontaktów opiewała na prawie półtora miliarda złotych. Niewykluczone, że firmy, z którymi zerwano kontrakty, będą domagały się kar umownych. Pierwotnie rozpoczęcie prac planowano na początek przyszłego roku, obecnie nowy termin nie jest niemożliwy do określenia. Po uzyskaniu nowej prawomocnej decyzji środowiskowej będzie ogłoszony nowy przetarg na budowę.


| red: bs, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zmiana na stanowisku dyrektora białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

18.11.2022, 18:21

Wojciech Borzuchowski przestał kierować białostockim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dyrektorem oddziału był od 7 kwietnia 2017 roku.


Krajowe drogi w Podlaskiem z najlepszym stanem nawierzchni w Polsce - raport GDDKiA

21.10.2022, 07:17

Eksperci brali pod uwagę m.in. równość, właściwości przeciwpoślizgowe i stan powierzchni jezdni. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała właśnie Raport o stanie technicznym nawierzchni sieci dróg krajowych na koniec 2021 roku

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP WIENIAWSKI PO MISTRZOWSKU

REKLAMA
OiFP DYPTYKfot. Sylwia Krassowska
REGION
31.01.2023, 15:46, akt. 1.02.2023, 16:03

Podlaskie - jest nas coraz mniej

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok