Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska Akademia Samorządności w Białymstoku

Podlaska Akademia Samorządności w Białymstoku

autor: Edyta Wołosik

23.01.2023, 18:19, akt. 19:55

Samorządowcy i przedstawiciele różnych instytucji spotkali się w poniedziałek (23.01) w Białymstoku w ramach Podlaskiej Akademii Samorządności.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik

To rozmowy o sprawach ważnych dla kraju i regionu - mówił pełnomocnik okręgowy Prawa i Sprawiedliwości, marszałek Artur Kosicki. 


- To inauguracja tej inicjatywy na szczeblu lokalnym. Chcemy rozmawiać o sprawach istotnych, takich jak np. gospodarka czy też kwestiach związanych z nową perspektywą finansową; chcemy rozmawiać i też słuchać o sprawach dotyczących regionu - podkreślał.


Wicepremier i minister aktywów państwowych, koordynator struktur PiS w Podlaskiem Jacek Sasin zaznaczył, że jednym z ważniejszych tematów w takim regionie jak województwo podlaskie jest bezpieczeństwo.


- Mamy z jednej strony zmieniającą się Unię Europejską, z drugiej strony kwestię wojny na Ukrainie i wyzwań, które ta wojna niesie dla polskiego bezpieczeństwa. Mamy okres intensywnej transformacji energetycznej, bo przecież mamy kryzys energetyczny. Jest wiele spraw, które spędzają nam sen z powiek, ale wymagają też odpowiedzi ze strony władz, również tych lokalnych, które przecież w różnych procesach uczestniczą. Przykładem może być kwestia zapewnienia dostępności węgla dla mieszkańców i to jest jeden z elementów wyzwania energetycznego - mówił.


Kolejne spotkania Podlaskiej Akademii Samorządności mają odbywać się w różnych miejscach w Podlaskiem.

| red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jacek Sasin w Białymstoku: Zmiany w strukturze PiS mają zbliżyć partię do ludzi

4.07.2022, 16:31

Zmiany w strukturze PiS, które obowiązują od 1 lipca, mają służyć zbliżeniu partii do wyborców, bardziej owocnej wymianie poglądów, lepszej rozmowie z wyborcami - mówił w poniedziałek (04.07) po południu w Białymstoku wicepremier Jacek Sasin.


Pełnomocnicy okręgowi PiS z Podlaskiego odebrali nominacje

30.06.2022, 18:34

Wygrana w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych to główny cel jaki przed sobą stawiają nowi pełnomocnicy okręgów PiS w Podlaskiem. W Warszawie nominacje na pełnomocników w czwartek (30.06) odebrali marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, poseł Kazimierz Gwiazdowski i senator Jacek Bogucki.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok