Radio Białystok | Wiadomości | Michał Niewiński z Juvenii Białystok zdobył złoto na MŚ juniorów w short tracku w Dreźnie

autor: Marcin Mazewski

28.01.2023, 18:03, akt. 18:05

Michał Niewiński z Juvenii Białystok na mistrzostwach świata juniorów w short tracku w Dreźnie zdobył złoto na 500 metrów.

Wcześniej Michał Niewiński był czwarty na 1500 metrów. Przegrał tylko z trzema Koreańczykami. Natomiast w jednym z wyścigów repasażowych, czasem - 2 min 10 sek. i 495 setnych ustanowił nowy rekord świata juniorów na tym dystansie poprawiając stary rekord o prawie trzy sekundy.

Jutro (29.01) białostoczanin powalczy jeszcze na dystansie 1000 metrów.

| red: mag

- Widzę, że potrafię wyjść z ciężkich warunków na bardzo dobry rezultat, więc jeśli jestem sobie w stanie z tym poradzić, to jakoś sobie poradzę.

Sukces zawodników Juvenii Białystok w mistrzostwach Europy w short tracku

15.01.2023, 20:35

Polscy łyżwiarze wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy w sztafecie w short tracku. To drugi krążek dla Biało-Czerwonych na tej imprezie.

Natalia Maliszewska wywalczyła srebrny medal podczas ME w short tracku

14.01.2023, 17:13

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zajęła drugie miejsce w finale mistrzostw Europy w short tracku na 500 m. W Gdańsku najlepsza okazała się broniąca tytułu Holenderka Suzanne Schulting, a trzecia była Włoszka Arianna Valcepina. Nikola Mazur wywalczyła piątą pozycję.