Radio Białystok | Wiadomości | Bezpłatne treningi biegowe w białostockim Rezerwacie Antoniuk

Bezpłatne treningi biegowe w białostockim Rezerwacie Antoniuk

autor: Marcin Mazewski

18.03.2023, 12:29, akt. 18:08

To dobra okazja do rozpoczęcia swojej przygody z bieganiem. W każdą niedzielę z rana w białostockim Rezerwacie Antoniuk prowadzone są bezpłatne treningi.

Święto Niepodległości na sportowo, 11.11.2020, fot. Joanna Szubzda
Święto Niepodległości na sportowo, 11.11.2020, fot. Joanna Szubzda

W zajęciach może wziąć udział każdy bez względu na wiek i poziom zaawansowania - mówi pomysłodawca i organizator cyklu treningów i biegów Krzysztof Skowera. 


Trenujemy w każdą niedzielę o godz. 8:30. Spotykamy się w Lesie Wesołowskim w Rezerwacie Antoniuk. Trening trwa około godziny - dużo rozciągania, zabawy biegowej, takiego wprowadzenia do biegania i też przygotowanie pod cykl biegów przełajowych. Ale znajdzie się też coś dla bardziej zaawansowanych. Dzielimy się na grupy i są do wykonania różne zadania - dodaje Krzysztof Skowera. 


W ostatnią niedzielę danego miesiąca w Lesie Pietrasze organizowane są zawody przełajowe - Pietrasze Cross Country. 


Pobiec może każdy, dystans to około 6 km po nawierzchni ziemnej. Raz po piachu, raz po błocie, raz po trawie. Teren jest bardzo pagórkowaty, jest dużo podbiegów, zbiegów, ciasnych zakrętów. Nie ma tutaj nudy i monotonii, jak przy bieganiu po ulicy - podkreśla Krzysztof Skowera. 


Na zawody trzeba się wcześniej zapisać. Opłata startowa wynosi 20 zł. 

W poprzednich edycjach w styczniu i lutym udział wzięło po kilkadziesiąt osób. Treningi przygotowujące do udziału w Pietrasze Cross Country prowadzone są od 1 stycznia w każdą niedzielę. Hasłem przewodnim cyklu jest "Obudź się w lesie!". 


| red: mag, ad, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Za nami 12. edycja Białystok Biega - wzięło w niej udział prawie 2,5 tys. dorosłych i dzieci [zdjęcia]

18.09.2022, 13:17

Małżeństwo z Iławy (w województwie warmińsko-mazurskim): Agnieszka i Adrian Przybyła to zwycięzcy głównego biegu 12. edycji imprezy "Białystok Biega". Najszybciej w swoich kategoriach pokonali 10 kilometrów. Ich czasy to odpowiednio: 37 minut i 49 sekund oraz 31 minut i 19 sekund.


Czas na bieganie

26.05.2022, 10:50

"Czas na bieganie" to audycja, w której pytamy ekspertów jak zacząć biegać? Czy wystarczy wstać z fotela i pobiec, czy może jednak trzeba się do tego odpowiednio przygotować? Czy biegać mogą już nawet dzieci? O to, co daje bieganie pytamy też tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez kilku przebiegniętych kilometrów.


Czy warto mieć noworoczne postanowienia?

2.01.2022, 12:53

Nowy rok, to taki szczególny czas w życiu, kiedy wieszając na ścianie nowy kalendarz chcielibyśmy, aby wszystkie kartki z niego uśmiechały się do nas. By nie było złych dni a jak najwięcej tych dobrych i pomyślnych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok