Radio Białystok | Wiadomości | Czego białostoczanie oczekują w związku z rewitalizacją miasta? - urzędnicy zachęcają do wypełniania ankiety

Czego białostoczanie oczekują w związku z rewitalizacją miasta? - urzędnicy zachęcają do wypełniania ankiety

autor: Edyta Wołosik

19.03.2023, 14:28, akt. 15:17

Białostoczanie mogą włączyć się w tworzenie Gminnego Programu Rewitalizacji miasta na lata 2024-2034. W internecie dostępna jest ankieta zawierająca 10 zagadnień.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Wypełnienie ankiety zajmuje kilka minut, a odpowiedzi mają wskazać urzędnikom oczekiwania mieszkańców. Pytania są zamknięte, ale jest też miejsce, by wpisać swoje uwagi.

I tak na przykład w pytaniu o problemy w sferze społecznej można wskazać m.in. zmniejszanie się liczby mieszkańców, przemoc w rodzinach, ograniczony dostęp do edukacji przedszkolnej czy też niewystarczającą ofertę rekreacyjną, szczególnie dla dzieci i młodzieży. W sferze gospodarczej m.in. brak lokali użytkowych dostosowanych do prowadzenia biznesu czy wysokie czynsze za wynajem lokali użytkowych.

Wśród innych zagadnień są też problemy dotyczące infrastruktury, środowiska i przestrzeni miejskiej. Jest też prośba o wskazanie atutów i słabych stron Białegostoku, a także o napisanie, jakich efektów wypełniający ankietę oczekuje w wyniku procesu rewitalizacji miasta. Czy ma to być np. poprawa warunków i jakości zamieszkania, czy rozwój mikro i małej przedsiębiorczości, a może poprawa jakości i zwiększenie dostępności do oferty kultury i edukacji?

Ankieta dostępna jest na stronie survio.com.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku ma powstać uchwała krajobrazowa, która uporządkuje miejską "szyldozę" [zdjęcia]

15.03.2023, 12:04

Ma to poprawić wygląd Białegostoku oraz uporządkować m.in. kwestię szyldów i banerów reklamowych. Pracownicy Departamentu Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego opracowują uchwałę krajobrazową.


Władze Białegostoku kolejny raz przesunęły oddanie do użytku toalety publicznej

10.03.2023, 13:51

Po tym jak wykonawca nie dotrzymał trzech terminów, władze Białegostoku po raz kolejny przesunęły oddanie do użytku kontrowersyjnej toalety publicznej.


Białystok: remont blisko 20 mieszkań komunalnych - będą przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy

22.01.2023, 07:23

To będą wspólne działania gmin Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego. Jedno na rzecz uchodźców z Ukrainy, drugie w celach oszczędnościowych i środowiskowych.


Sensacyjne znalezisko podczas remontu zabytkowego budynku w Białystoku

27.09.2022, 15:38

Sensacyjne znalezisko przy ul. Waryńskiego 24 a w Białymstoku. Ubrania z czasów wojny, porwane książki z dawnej biblioteki, czy oryginalne przedwojenne elementy wystroju wnętrza Bożnicy Cytronów odnaleziono podczas remontu zabytkowego budynku.

ZNAJDŹ NAS

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP KONCERT DYPLOMANTÓW

REKLAMA
NieTeatr ZALIA

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA
© florisvis - fotolia.com
BIAŁYSTOK
22.03.2023, 18:42, akt. 23.03.2023, 09:35

W czwartek w Białymstoku zawyją syreny
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok