Radio Białystok | Wiadomości | Czego białostoczanie oczekują w związku z rewitalizacją miasta? - urzędnicy zachęcają do wypełniania ankiety

Czego białostoczanie oczekują w związku z rewitalizacją miasta? - urzędnicy zachęcają do wypełniania ankiety

autor: Edyta Wołosik

19.03.2023, 14:28, akt. 15:17

Białostoczanie mogą włączyć się w tworzenie Gminnego Programu Rewitalizacji miasta na lata 2024-2034. W internecie dostępna jest ankieta zawierająca 10 zagadnień.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Wypełnienie ankiety zajmuje kilka minut, a odpowiedzi mają wskazać urzędnikom oczekiwania mieszkańców. Pytania są zamknięte, ale jest też miejsce, by wpisać swoje uwagi.

I tak na przykład w pytaniu o problemy w sferze społecznej można wskazać m.in. zmniejszanie się liczby mieszkańców, przemoc w rodzinach, ograniczony dostęp do edukacji przedszkolnej czy też niewystarczającą ofertę rekreacyjną, szczególnie dla dzieci i młodzieży. W sferze gospodarczej m.in. brak lokali użytkowych dostosowanych do prowadzenia biznesu czy wysokie czynsze za wynajem lokali użytkowych.

Wśród innych zagadnień są też problemy dotyczące infrastruktury, środowiska i przestrzeni miejskiej. Jest też prośba o wskazanie atutów i słabych stron Białegostoku, a także o napisanie, jakich efektów wypełniający ankietę oczekuje w wyniku procesu rewitalizacji miasta. Czy ma to być np. poprawa warunków i jakości zamieszkania, czy rozwój mikro i małej przedsiębiorczości, a może poprawa jakości i zwiększenie dostępności do oferty kultury i edukacji?

Ankieta dostępna jest na stronie survio.com.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku ma powstać uchwała krajobrazowa, która uporządkuje miejską "szyldozę" [zdjęcia]

15.03.2023, 12:04

Ma to poprawić wygląd Białegostoku oraz uporządkować m.in. kwestię szyldów i banerów reklamowych. Pracownicy Departamentu Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego opracowują uchwałę krajobrazową.


Władze Białegostoku kolejny raz przesunęły oddanie do użytku toalety publicznej

10.03.2023, 13:51

Po tym jak wykonawca nie dotrzymał trzech terminów, władze Białegostoku po raz kolejny przesunęły oddanie do użytku kontrowersyjnej toalety publicznej.


Białystok: remont blisko 20 mieszkań komunalnych - będą przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy

22.01.2023, 07:23

To będą wspólne działania gmin Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego. Jedno na rzecz uchodźców z Ukrainy, drugie w celach oszczędnościowych i środowiskowych.


Sensacyjne znalezisko podczas remontu zabytkowego budynku w Białystoku

27.09.2022, 15:38

Sensacyjne znalezisko przy ul. Waryńskiego 24 a w Białymstoku. Ubrania z czasów wojny, porwane książki z dawnej biblioteki, czy oryginalne przedwojenne elementy wystroju wnętrza Bożnicy Cytronów odnaleziono podczas remontu zabytkowego budynku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok