Radio Białystok | Wiadomości | 7-latek z gminy Śniadowo zaginął w drodze ze szkoły do domu - odnaleźli go policjanci [wideo]

7-latek z gminy Śniadowo zaginął w drodze ze szkoły do domu - odnaleźli go policjanci [wideo]

autor: Paweł Wądołowski

24.03.2023, 12:32, akt. 12:47

Kilkudziesięciu policjantów szukało 7-latka, który zaginął w drodze ze szkoły do domu. Jak się okazało, wsiadł do niewłaściwego autobusu szkolnego, a kiedy z niego wysiadł, pomylił drogę do domu.

fot. Podlaska Policja
fot. Podlaska Policja

Do takiej sytuacji doszło w gminie Śniadowo, gdzie chłopiec postanowił po zakończonych lekcjach wcześniej wrócić do domu - mówi podkomisarz Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 


- Chłopiec po skończonych lekcjach zamiast iść z rówieśnikami do świetlicy, postanowił wcześniej wrócić do domu. Niestety wsiadł nie do tego gimbusa co trzeba i pojechał w przeciwnym kierunku. Kiedy o umówionej godzinie chłopiec nie wrócił do domu, jego mama rozpoczęła poszukiwania. Zdenerwowana kobieta pojechała do szkoły, ale tam też chłopca nie było. Natychmiast zaalarmowała policjantów - informuje podkom. Janowska.


Policjanci szybko dowiedzieli się, że 7-latek mógł pomylić autobusy. 


- Mundurowi sprawdzili szkołę i każdą ulicę w rejonie. Gdy policjanci ustalili, że chłopiec mógł wsiąść do innego autobusu, natychmiast ruszyli w jego kierunku. Po około 30 minutach od wszczętego alarmu, jeden z patroli zauważył idącego drogą chłopca, który rysopisem odpowiadał zaginionemu. 7-latek przedstawił się i wyjaśnił policjantom, że pomylił autobusy, wysiadł na przystanku i do domu ruszył pieszo. Niestety szedł w innym kierunku. Był około 5 kilometrów od szkoły - mówi podkomisarz Justyna Janowska.


Na szczęście 7-latkowi nic się nie stało. Policjanci odwieźli go do mamy.| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok