Radio Białystok | Wiadomości | Auto dachowało, kierowca potrzebuje pomocy - symulacja wypadku drogowego

Auto dachowało, kierowca potrzebuje pomocy - symulacja wypadku drogowego

autor: Marcin Mazewski

24.03.2023, 22:41, akt. 22:56

Jak się zachować będąc świadkiem wypadku, w którym auto dachowało, a kierowcy trzeba udzielić pomocy? Taką wiedzą dzielili się przedstawiciele m.in. służb ratunkowych, policji i straży pożarnej przy okazji akcji zorganizowanej przez Uniwerstal Białystok.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski


0:00
0:00
Auto dachowało, kierowca potrzebuje pomocy - symulacja wypadku drogowego - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jak mówi prezes firmy Uniwerstal Grzegorz Leszczyński, prowadząc firmę zajmującą się demontażem pojazdów, oglądamy takie powypadkowe samochody na co dzień. Dlatego chcemy pokazać ludziom, jak takie auta wyglądają i podkreślić, że brawura, a czasami głupota nie popłacają - dodaje. Najważniejsza jest reakcja świadków na takie zdarzenie i zabezpieczenie terenu wypadku, czyli zadbanie o bezpieczeństwo siebie i osoby poszkodowanej. Nie bójmy się zablokować ulicy. Starajmy się pomóc tej osobie, oczywiście sprawdźmy przytomność, róbmy to, co w naszej mocy - podkreśla ratownik Wojciech Piątkowski z Sekcji Ratownictwa Specjalistycznego w Białymstoku.


St. asp. Magdalena Szwatro z WRD KWP w Białymstoku zwraca uwagę na dbałość o stan techniczny pojazdu i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Przypomina, że w przygotowanej inscenizacji przyczyną zdarzenia drogowego było niesprawne ogumienie pojazdu. 

Jednymi z pierwszych na miejscu zdarzeń drogowych są strażacy. Jak mówi rzecznik prasowy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Piotr Chojnowski, strażacy są na miejscu w ciągu 10-15 min. Zabezpieczają teren, dbają o bezpieczeństwo poszkodowanych i ratowników, a w razie potrzeby dysponują także hydraulicznym sprzętem niezbędnym do cięcia karoserii pojazdu.  

To kolejna profilaktyczna akcja przygotowana przez białostocką firmę Uniwerstal i liczne służby, a już zaplanowano następne. 


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Charytatywny Wrak Race w Białymstoku

18.12.2022, 07:06

Można było obejrzeć wyścig samochodowy i wesprzeć potrzebujących. Na torze Uniwerstal Białystok zorganizowano Charytatywny Wrak Race.


"Waga złomu" - reportaż Doroty Sokołowskiej [fotokast]

24.08.2022, 00:01

Zrobił najdłuższy rower w Białymstoku, który jeździ. Naprawia zezłomowane przedmioty, ciesząc się, że daje im nowe życie. Działa charytatywnie i proekologicznie, ucząc szacunku do rzeczy wytworzonych przez ludzkie ręce.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

REKLAMA
OiFP - Maciej Sztor


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok