Radio Białystok | Wiadomości | Utrudnienia na DK 19 w Czarnej Białostockiej - naprawa nawierzchni potrwa dwa tygodnie

Utrudnienia na DK 19 w Czarnej Białostockiej - naprawa nawierzchni potrwa dwa tygodnie

autor: Wojciech Szubzda

18.09.2023, 07:38, akt. 08:07

Z utrudnieniami w ruchu muszą się liczyć kierowcy na drodze krajowej nr 19. Od poniedziałku (18.09) remontowany będzie kilometrowy odcinek drogi w Czarnej Białostockiej. W miejscu robót będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

fotolia.com
fotolia.com

Wykonawca poprawia nawierzchnię drogi - powiedział Polskiemu Radiu Białystok kierownik prac Marek Filipowicz z Przedsiębiorstwa Eksploatacji Ulic i Mostów w Białymstoku.


Remont będzie polegał na rozbiórce istniejącej nawierzchni bitumicznej, a potem wzmocnieniu jej za pomocą siatki i ułożeniu nowej nawierzchni asfaltowej. Dochodzą do tego też mniejsze prace brukarskie - mówi Marek Filipowicz.


Z powodu prac, które mają rozpocząć się w poniedziałek ok. 8:00-9:00, będą utrudnienia na drodze krajowej, ponieważ w czasie robót będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Dlatego drogowcy proszą o cierpliwość i wyrozumiałość podczas remontu. Przed wjazdem do Czarnej Białostockiej będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Poza godzinami pracy robotników nie będzie ruchu wahadłowego. Najbardziej uciążliwe dla kierowców prace mają potrwać ok. dwóch tygodni.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sześć osób, w tym dzieci, poszkodowanych po wypadku na trasie Wasilków - Czarna Białostocka

24.07.2023, 13:13

Sześć osób, w tym czworo dzieci, jest rannych w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło na DK19 na trasie Wasilków - Czarna Białostocka. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.


Przetarg na kolejny odcinek drogi ekspresowej S19 w Podlaskiem

17.07.2023, 19:25

Drogowcy ogłaszają przetarg na kolejny odcinek drogi ekspresowej S19 w naszym regionie. Chodzi o 13-kilometrowy fragment z Czarnej Białostockiej do węzła Białystok Północ.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok