Radio Białystok | Wiadomości | Polskie, ukraińskie i białoruskie rodziny wzięły udział w pikniku - jego celem była integracja

Polskie, ukraińskie i białoruskie rodziny wzięły udział w pikniku - jego celem była integracja

16.06.2024, 18:14, akt. 18:40

Była to okazja do integracji i spędzenia niedzieli w bliskim kontakcie z przyrodą. W Zalesiu ponad 60 rodzin polskich, ukraińskich i białoruskich w niedzielę (16.06) wzięło udział w pikniku rodzinnym z okazji Dnia Dziecka.

Piknik rodzinny w "Krainie Krasnoludków" Fundacji Okno na Wschód, fot. Ludmiła Łabowicz
Piknik rodzinny w "Krainie Krasnoludków" Fundacji Okno na Wschód, fot. Ludmiła Łabowicz


0:00
0:00
Polskie, ukraińskie i białoruskie rodziny wzięły udział w pikniku - jego celem była integracja - relacja Ludmiły Łabowicz | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Podczas pikniku w "Krainie Krasnoludków" były liczne atrakcje dla dzieci, w tym animacje, zabawy na leśnym placu oraz przeprawa tratwą. To inicjatywa Fundacji Okno na Wschód, mająca na celu integrację uchodźców z Ukrainy i Białorusi w polskim środowisku.


Dzięki UNICEF robimy wspólny piknik dla rodzin z Ukrainy, Białorusi i Polski. W fajnym miejscu możemy się zapoznać, spędzić czas, dzieciaki mogą się zintegrować, bo są animacje, a dorośli mogą grillować - mówi Liza Mickiewicz z Fundacji Okno na Wschód.


Piknik rodzinny to jedna z wielu inicjatyw Fundacji Okno na Wschód skierowana do uchodźców z Ukrainy i Białorusi. Ponadto dla dzieci z rodzin polskich, białoruskich i ukraińskich w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku są organizowane soboty integracyjne.


źródło: Ludmiła Łabowicz | red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


To okazja do nauki języka polskiego - fundacja "Okno na Wschód" organizuje kawiarenki językowe

23.05.2024, 08:00

Białorusini, którzy znaleźli schronienie w Białymstoku, mogą się tam uczyć języka polskiego, co znacznie ułatwia adaptację. Kawiarenki językowe organizuje dla nich - od wielu lat wspierająca uchodźców - Fundacja "Okno na Wschód".


Fundacja Okno na Wschód

16.05.2024, 18:55

Białostocka Fundacja Okno na Wschód od kilkunastu lat kompleksowo wspiera uchodźców. Pomaga w nauce języka, adaptacji, szukaniu pracy. Pracuje nad tym zespół fachowców.


Fundacja Okno na Wschód podsumowała działalność Klubu Kobiet Migrantek

25.04.2024, 19:09

Brały dotąd udział w zajęciach sportowych, charytatywnych, fotograficznych i rekreacyjnych, a w planach mają kolejne inicjatywy. Uciekinierki ze Wschodu - głównie z Białorusi i Ukrainy - integrują się w działającym w Białymstoku Klubie Kobiet Migrantek.





ZNAJDŹ NAS





PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!














źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok