Radio Białystok | Wiadomości | Przyglądamy się aktywności podlaskich parlamentarzystów

Przyglądamy się aktywności podlaskich parlamentarzystów

autor: Adam Dąbrowski

22.06.2024, 14:14, akt. 17:31

Barbara Okuła jest najbardziej aktywną reprezentantką województwa podlaskiego w tej kadencji, jeśli chodzi o działalność w parlamencie.

fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu
fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Posłanka z list Trzeciej Drogi jest podlaską rekordzistką, m.in. jeśli chodzi o udział w głosowaniach - wynika ze sprawozdań sejmowych.

Okuła nie głosowała tylko raz

Na 481 głosowań Barbara Okuła nie oddała swojego głosu tylko raz. Nie trzeba chyba dodawać, że uczestniczyła we wszystkich dotychczasowych posiedzeniach Sejmu. Takich posłów mamy jeszcze czterech, a wliczając marszałka Sejmu - nawet pięciu.

Zieliński najczęściej na mównicy

Natomiast jeśli chodzi o wypowiedzi w trakcie posiedzeń, to tu największą aktywność przejawiał Jarosław Zieliński, który zabierał głos 16 razy. Co prawda Stefan Krajewski zajmował miejsce na mównicy jeden raz więcej, ale kilkukrotnie wypowiadał się jako wiceminister rolnictwa, a nie poseł.

Łukaszewicz najwięcej interpeluje

Podlaskim rekordzistą pod względem liczby podpisanych interpelacji, zgłoszonych zapytań i złożonych oświadczeń jest za to Sebastian Łukaszewicz, który ma ich na swoim koncie ponad 50.

Wracając do rekordów Barbary Okuły, to należy ona również do największej liczby zespołów parlamentarnych (17) i stałych delegacji parlamentu (10). Członkinią także 10 takich delegacji parlamentarnych do współpracy z zagranicą jest też Alicja Łepkowska-Gołaś, która bierze udział ponadto w siedmiu komisjach sejmowych, co jest rekordem wśród podlaskich posłów pod tym względem.

Sasin najmniej aktywny

Natomiast najmniej aktywnym podlaskim parlamentarzystą, według kancelarii Sejmu, jest Jacek Sasin, który zapisał się tylko do jednej komisji i przez ponad pół roku tylko raz wypowiedział się z sejmowej mównicy.

| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Poseł Jarosław Zieliński skierował interpelację do szefa MSWiA ws. migrantów zostawionych przez niemieckich policjantów w Polsce

19.06.2024, 18:02

Podlaski poseł PiS Jarosław Zieliński skierował do szefa MSWiA interpelację w sprawie migrantów, których przerzucili do Polski niemieccy policjanci.


Tarcza Wschód, strefa buforowa na granicy z Białorusią, ataki na polskie patrole

3.06.2024, 13:02

Od wtorku (4.06) miała być przywrócona strefa buforowa przy granicy z Białorusią. To w związku - jak tłumaczy rząd - z atakami na polskich funkcjonariuszy strzegących granicy. Polskie władze zapowiadają też stworzenie Tarczy Wschód.


Sytuacja w mediach publicznych, Jagiellonia mistrzem, założenia Tarczy Wschód [wideo]

27.05.2024, 13:57

Ministerstwo Obrony Narodowej przedstawiło szczegółowe założenia Tarczy Wschód. Plan zakłada budowę systemów fortyfikacji oraz systemów obronnych, które mają odstraszyć przeciwnika, a w przypadku agresji - ułatwić Wojsku Polskiemu obronę terytorium Polski.


Zespoły senackie i parlamentarne - czym się zajmują i na jakich zasadach funkcjonują?

31.01.2024, 18:35

Zespoły różnią się tym od komisji, że powstają z inicjatywy samych parlamentarzystów i nie mają określonych wielkości. Dlatego są wśród nich i kilkuosobowe, i takie które mają członków kilkudziesięciu, a nawet jest taki z ponad setką zainteresowanych jego zakresem prac. Albo przynajmniej przynależnością.


Szymon Hołownia, Maciej Żywno i Barbara Okuła oficjalnie otworzyli swoje biura w Białymstoku

30.01.2024, 17:25

Zamierzają przynajmniej raz w miesiącu spotykać się z wyborcami, by poznawać ich problemy. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia, wicemarszałek Senatu Maciej Żywno i posłanka Polski 2050 Barbara Okuła oficjalnie otworzyli swoje biura w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok