Radio Białystok | Wiadomości | Przedstawiciele Instytutu Wiedza i Zdrowie podsumowali kilkanaście miesięcy działalności

Przedstawiciele Instytutu Wiedza i Zdrowie podsumowali kilkanaście miesięcy działalności

autor: Marcin Gliński

25.06.2024, 16:03, akt. 16:12

Analizują to, jak w Polsce funkcjonuje sektor służby zdrowia i chcą usprawniać jego działanie. We wtorek (25.06) w Białymstoku przedstawiciele Instytutu Wiedza i Zdrowie podsumowali kilkanaście miesięcy działalności.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński

Przez ten czas uruchomili portal, na którym publikują różne badania dotyczące np. ubezpieczeń zdrowotnych czy sprzedaży leków na receptę. 


Najbardziej wymiernym efektem naszych działań rocznych jest powstanie platformy analiz systemowych, specjalistycznych. I też na tej stronie wiedzaizdrowie.pl pojawiają się już raporty. Jednym z naszych pomysłów jest benchmarking szpitali, czyli porównanie szpitali w oparciu o obiektywne, jasne kryteria, pokazujące, jaki może być najlepszy szpital - mówi prezes Instytutu "Wiedza i Zdrowie" Dariusz Wasilewski.


W przyszłości członkowie Instytutu Wiedza i Zdrowie chcą zorganizować w Białymstoku konferencję na temat benchmarkingu szpitali z udziałem przedstawicieli ministerstwa zdrowia. 


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku licealiści uczyli się zasad pierwszej pomocy

18.06.2024, 14:11

To sposób na zachęcenie młodzieży do dbania o zdrowie swoje i innych. We wtorek (18.06) na pikniku prozdrowotnym grupy SIM PCK licealiści uczyli się zasad pierwszej pomocy, a przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa zachęcali ich do oddawania krwi.


Wspieranie służby zdrowia to nowy projekt Instytutu "Wiedza i Zdrowie"

28.12.2023, 14:58

Konferencje naukowe, utworzenie bazy ekspertów oraz analizy i raporty dotyczące opieki medycznej w Polsce. Takie działania zakłada rozpoczęty w Białymstoku projekt "Wiedza i Zdrowie".


Nowotwory głowy i szyi

10.10.2023, 12:39

Nowotwory głowy i szyi stanowią 5 proc. wszystkich nowotworów, ale wiedza na ich temat jest znacznie mniejsza niż w przypadku innych chorób.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok