Radio Białystok | Wiadomości | Zmienił się rozkład jazdy autobusów spółki PKS NOVA

Zmienił się rozkład jazdy autobusów spółki PKS NOVA

autor: Grzegorz Pilat

8.07.2024, 15:33, akt. 15:36

Od początku miesiąca zmienił się rozkład jazdy autobusów spółki PKS NOVA. Część połączeń zmieniła godziny wyjazdów i przyjazdów. Inne trzeba było zawiesić ze względu na brak zainteresowania pasażerów.

Dworzec PKS Nova Białystok, fot. Monika Kalicka
Dworzec PKS Nova Białystok, fot. Monika Kalicka

Najwięcej zmian dotyczy oddziałów spółki w Łomży i Bielsku Podlaskim. Tam zawieszono do końca wakacji po 8 połączeń.

Prezes PKS NOVA Zbigniew Wojno tłumaczy, że zdecydowały kwestie ekonomiczne.


W wakacje zawsze jest trochę mniejsze zainteresowanie niektórymi połączeniami. Kierując się dobrem i interesem spółki, ale też dbaniem o pasażerów dostosowujemy się do tego leteniego charakteru. Stąd też pewne ograniczenia, częściowe zawieszenie uwgzlędniające mniejsze zainteresowanie pasażerów, które wystąpiło na kilkunastu liniach. To była dokładna analiza naszego zespołu, który dokładnie analizuje każdy kurs i przejazd i tych nierentownych w okresie wakacyjnym linii rzeczywiście pojawiło się sporo. Z góry było wiadomo, że wiele linii będzie w wakacje zawieszonych, bo funkcjonowały jako linie szkolne - wyjaśnia prezes PKS NOVA.


Zmiany w rozkładzie jazdy spółki PKS NOVA obowiązują tylko w wakacje. Od września większość zawieszonych kursów wróci na trasy. Wszystko wskazuje na to, że będą też nowe połączenia.


Nasz zespół przygotował zestawienie 47 propozycji nowych linii w których widzimy potencjał, że mogłyby powstać. Taka informacja będzie też wysłana do Urzędu Marszałkowskiego żeby urząd mógł poinformować samorządowców, że jest z naszej strony gotowość i żeby samorządy, które ewentualnie będą zainteresowane zaczęły już robocze spotkania i poszukanie możliwości funkcjonowania tych linii - dodaje Zbigniew Wojno.


Zmiany w rozkładzie jazdy PKS NOVA można sprawdzić na stronie internetowej spółki.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W PKS-ie NOVA pieniądze były źle wydawane - ocenia nowy prezes

25.06.2024, 18:18

Brak planów: finansowego i inwestycyjnego - to główne zarzuty pod adresem poprzednich władz spółki PKS NOVA stawiane przez nowego prezesa powołanego miesiąc temu.


Spółka PKS Nova wzbogaciła się o trzy nowe autobusy rejsowe

14.06.2024, 14:22

Z dywaników jeszcze nie zdjęto ochronnej folii - a już za chwilę wyruszą w pierwszą trasę. PKS Nova wzbogaciła się o trzy nowe autobusy rejsowe, z których lada chwila będą mogli korzystać podróżni.


Ponad trzy godziny trwało spotkanie nowego prezesa PKS Nova z dyrekcją, związkowcami i kierowcami

4.06.2024, 19:24

Jesteśmy skłonni pozostać w spółce PKS NOVA, ale pod pewnymi warunkami - mówią pracownicy suwalskiego oddziału. Ponad trzy godziny trwało we wtorek (04.06) spotkanie nowego prezesa z dyrekcją, związkowcami i kierowcami.


Zbigniew Wojno [wideo]

23.05.2024, 08:10

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok